Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки
Кава – це напій, який полонив серця багатьох. Звичайно, адже він такий ароматний, гіркий і смачний. Незважаючи на те, що цей напій дуже смачний, він представляє науковий інтерес, так як вчені всього світу намагаються довести наскільки безпечний цей продукт. Кава – це одночасно корисний і шкідливий напій, а чого більше, ніхто так і не знає. Незважаючи на те, що кава має багато корисних речовин, під час вагітності будь-яку шкоду небажаний. Навіть якщо ви дуже любите каву, і він приносить багато задоволення, пити його під час вагітності не варто.

Але якщо ви не уявляєте свого ранку без чашки кави, на час виношування і годування дитини слід зменшити кількість його вживання, а краще, якщо зовсім не пити цей напій.

Зміст:

  • Чому кава шкідливий?
  • Кава – пригнічує апетит
  • З кофеїном чи без?
  • Вибір за майбутніми мамами
  • Відео поради

Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

Чому кава шкідливий?

Всі ж знають, що кава дуже підбадьорливий напій і збудливо діє на центральну нервову систему. Вагітні жінки і так непередбачувані, а якщо вип’ють кави, то це може погано вплинути на сон майбутньої матері, а також може зробити її більш дратівливою. Кава – це сечогінний напій, з-за чого з організму виходить багато рідини. Ще кави дратує шлунково-кишковий тракт, підвищує артеріальний тиск, частішає серцебиття і дихання. Кава має властивість виводити з організму кальцій і багато інших мікроелементів.

Ці всі труднощі виникають, якщо пити по 2-3 чашки кави в день, а якщо ви раз на тиждень вип’єте маленьку чашечку не дуже міцної кави, то це ніяк не позначиться на здоров’ї жінки і майбутньої дитини. Звичайно ж, це рекомендація тим, хто зовсім не може прожити без цього напою. В кращому разі, зовсім не вживати каву, так як медики настійно рекомендують відмовитися під час вагітності та годування груддю від цього возбудительного напою. Деякі вважають, що найбільш небезпечним періодом для вживання кави є перший триместр, а інші стверджують, що саме на 20 тижні слід обмежити себе в каві. Ну і, звичайно ж, в останні тижні вагітності кави варто повністю прибрати зі свого раціону, так як в цей період нервова система дитини дуже чутлива до кофеїну. У будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що будь-яка рідина, що потрапляє в організм жінки, проходить через плаценту, тому треба подумати іншого разу, чи потрібен дитині кофеїн. Кофеїн звужує судини, і кисень важче потрапляє до плоду. Існують відомості, що якщо вагітна жінка п’є каву, то у дитини може бути цукровий діабет.
Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

Кава – пригнічує апетит

Під час виношування дитини жінці необхідно збалансовано і правильно харчуватися, а кава має властивість пригнічувати апетит, із-за чого не хочеться їсти. Кава – дуже ситний напій, хоча зовсім не поживний.

Таким чином, кава негативно впливає на організм вагітної жінки і дитини. Так як в цей період метаболізм жіночого організму сповільнюється, то кава довше циркулює в крові, завдаючи шкоди здоров’ю як матері, так і дитини. Якщо ж ви зовсім не можете відмовитися від цього напою, то в обмежених кількостях він не дуже зашкодить здоров’ю. Але це говориться тільки про натуральному кави. Розчинна кава категорично не можна вживати.

Розчинна кава — це напій, який кави важко назвати, так як він має у своєму складі не більше 15% кавових зерен, а решта це хімічні складові, якими наповнюють напій. Тому, розчинну каву взагалі не має нічого корисного, і можна тільки здогадуватися якого завдасть шкоди здоров’ю вагітної жінки і майбутньої дитини.
Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

З кофеїном чи без?

Існує так званий кава без кофеїну – це кава, який піддавався спеціальній термічній обробці, тому частина кофеїну з нього прибирала. Так, саме частину, так як повністю прибрати кофеїн не вдається ніяк. Але такий напій, як і звичайний кави, також шкідливий для здоров’я. Тому, стає ясно, що кофеїн не шкодить. Наприклад, в чаї, особливо в чорному, міститься також велика доза кофеїну, але його ж ніхто не забороняє пити під час вагітності.

Кава без кофеїну може бути в рази небезпечним, так як у дитини може викликати алергічні реакції, а у мами атеросклеротичні бляшки.

На сьогоднішній день шкоду кави без кофеїну не доведено повністю, але лікарі не рекомендують пити його як вагітним, так і всім іншим людям. Що стосується рекомендацій, то в якості кавового напою, можна використовувати корінь цикорію. Якщо ж він вам зовсім не підходить, то краще вибрати натуральну мелену каву і пити його свіжо і з додаванням молока.
Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

Робимо висновки

Звичайно, кава під час вагітності пити можна. Але добре, якщо все добре обійдеться. Краще всього відмовитися від цього неоднозначного напою на благо здоров’ю дитини та майбутньої матері. Звичайно, якщо жінка страждає від низького тиску і кави – її рятівник від цього стану. У такому випадку, рекомендується заварювати кілька натуральних зерен, щоб напій вийшов не міцний і додавати до нього молоко.

Вчені з Данії провели дослідження. Вони спостерігали більше тисячі вагітних жінок, частина яких вживала звичайну каву, а частину кави без кофеїну. В процесі експерименту, з’ясувалося, що пити каву можна, але в обмежених кількостях.

Але, основною проблемою жінок, які п’ють каву під час вагітності, є ризик народження недоношеної дитини або дитини з малою вагою. Але датські вчені з’ясували, що жінки, які пили каву народили нормальних малюків. Великі проблеми були у тих, хто вживав кави без кофеїну. Тому, в результаті дослідження з’ясувалося, що пити каву можна, тільки обмежувати до 3-х чашок в день, інакше результат може бути зовсім іншою.

Багато жінок в сучасному світі не можуть уявити свого дня без кави, так як цей напій допомагає їм підбадьоритися, зняти втому і нормально працювати. Але наскільки безпечний кави, якщо жінка носить дитину? Кофеїн – дуже небезпечний становить. Звичайно, в обмежених кількостях він навряд чи принесе шкоди, але коли майбутня мама випиває по кілька чашок в день, то їй варто насторожитися і подумати про своє становище.

В наш час проводиться багато досліджень, і бувають зовсім протилежні. Але існують дані, які стверджують, що кофеїн згубно впливає на нервову систему, як дитини, так і матері. Якщо його вживати у великих кількостях, то може статися викидень або передчасні пологи.

Але слід підкреслити, що багато жінок, які п’ють каву, ще й курять або, навіть вживають алкоголь. Так що говорити про шкоду самого напою не варто, якщо вживати його дуже рідко і без додаткових збудників.
Кава під час вагітності: читаємо і робимо висновки

Вибір за майбутніми мамами

Кожна майбутня мама повинна робити свої висновки, шкідливий чи кави для здоров’я малюка. Кофеїн погано впливає на нервову систему малюка, а для мами гіпертоніка – це просто руйнівно. Звичайно, може бути гіпотоніку – це просто порятунок і від однієї чашки неміцного напою нічого не буде. Особливо протипоказана кава тим вагітним жінкам, яким був поставлений діагноз гестоз.

Ще одним не дуже приємним властивість кави є те, що він дуже сечогінний. На останніх місяцях отже часті позиви в туалет, навіть вночі, а після такого напою зовсім не комфортно. Що стосується розчинної кави, то він також викликає печію з-за своєї підвищеної кислотності.

Таким чином, можна прийти до висновку, що якщо ви зважилися на народження дитини, то слід серйозно підійти до періоду виношування і остерігатися продуктів, які сумнівно впливають на здоров’я, як мами, так і дитини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.