Кава під час дієти. Чи можна пити каву на дієті

Кава під час дієти є спірним питанням, адже у великих кількостях кави може призвести до несподіваних наслідків. Наприклад, 5-6 чашок цього напою з додаванням цукру за енергетичною цінністю порівнянні з тарілкою наваристого супу. Так, чи можна пити каву на дієті?

Кава під час дієти. Чи можна пити каву на дієті

Склад кави

Для початку треба згадати, що складу кавового зерна являє собою вуглеводи, ефірні олії, жири та інші мінеральні компоненти. Після обжарювання і помелу кави втрачає частину своїх властивостей і стає малокалорійним. Тобто енергетична цінність 7-9 грам меленої кави складає всього 2 ккал.

Але, незважаючи на це, калорійність напою зростає, при тривалому контакті води з кавовим порошком,. Цікаво, що чим менше в порції кави води, тим більше калорійність порції. Для порівняння: у 100 мл кави по-східному приблизно 12 ккал, у подвійному еспресо – 4 ккал, в 250 мл американо – 2 ккал. Ці показники представлені для чистої кави, але найчастіше його п’ють з цукром, вершками або молоком. Ось тут і починається проблема.

Калорійність кави

При додаванні в каву ложки цукру, меду, вершків або молока калорійність напою автоматично збільшується в кілька разів. Наведемо для порівняння популярних напоїв: у 100 мл кави з молоком міститься 37 ккал, у порції латте в залежності від жирності молока — від 180 до 250 ккал. Потрібно відзначити, що більш корисними для організму є вершки, а не молоко, у вигляді того, що у вершках міститься багато вітамінів і мікроелементів. Водночас калорійність молока і вершків знаходяться на одному рівні. А завдяки вершків покращує стан шкіри.

Тепер потрібно згадати про цукор, який всі так люблять. Енергетична цінність кави з цукром становить 50 ккал, при умові, що напій поклали 2 чайні ложки цукру. Але, як правило, кава п’ється у великих обсягах, а, отже, цукру додається більше і калорійність напою різко збільшується.

Часто поряд з цукром в каву додають одночасно і цукор і вершки (молоко), таким чином виходить висококалорійний напій. Само собою таку каву зовсім не годиться для дієти. Він надає велику кількість енергії, але якщо ви не зможете її витратити, вона трансформується в жирові відкладення.

Потрібно відзначити, що більш негативно на організмі позначається вплив розчинного напою. Так, на 100 грам розчинної кави припадає 2 ккал, проте через досить складного хімічного складу людський організм реагує на таку кількість, немов на всі 200 ккал.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.