Кава макіато: 2 рецепти його приготування

Кава макіато: 2 рецепти його приготуванняУ природі існує величезна кількість різних кавових напоїв, які відрізняються умовами і способами приготування. Але, дуже мало людей розбирається в цьому і знають, чим відрізняється американо від еспресо, а латте від капучино або макіато. Звичайно, без цього можна прожити, але ж людина має бути різносторонньою особистістю і не відмовлятися від якихось знань. Останнім часом дедалі популярнішим стає кави макіато, який помилково ще часто називають макіято або макьято.

Цей вид кавового напою складається з еспресо і молока і в перекладі з італійської означає «заплямований» або «плямистий». Кожен бармен готує цей кава по-різному, але зазвичай за основу береться проста схема. Традиційно макіато прийнято готувати з порції кави і маленького кількості молока. Він дуже схожий на капучино, але має менший обсяг і велику фортецю. Для поліпшення смаку часто використовують різноманітні сиропи, за винятком цитрусових. Для отримання гарної молочної піни рекомендується використовувати пар кавомашини.

Зміст:

  • Макіато класичний
  • Італійський макіато
  • Відео рецепт

Кава макіато: 2 рецепти його приготування

Макіато класичний

Для приготування макіато потрібні такі інгредієнти:

  • молоко – 50 мл
  • кава еспресо – 1 порція
  • цукор – за бажанням
  • сироп – за бажанням

Молоко треба збити з допомогою парової насадки кавоварки, як і для приготування капучино. У разі відсутності спеціального апарату гаряче молоко треба збити міксером до отримання густої піни. Переливаємо її келих і повільно заливаємо свіжозвареним кави. Деякі ставлять склянку з молоком в кавоварку і наливають каву. Таким чином, у нас виходить тришаровий напій. Зверху виходить біла піна з маленькою цяткою кави. Виглядає напій шалено красиво і найкраще п’ється відразу після приготування.

Різниця і латте макіато

Багато плутають макіато з латте, ці напої дійсно схожі за смаком, але є і деякі відмінності. Вирішальну роль грає порядок змішування молока і кави. Якщо ви в чашку з кавою додасте молоко, то вийде латте. Крім того, в макіато додають більше молока.

Макіато буває двох видів: еспресо і латте макіато-макіато. Перший напій представляє собою суміш молока і кави. Другий вид готується шляхом додавання кави у збите молоко. Також існують відмінності в температурі молока. Фреддо – кава макіато з додаванням холодного молока. Кальдо – напій з гарячим молоком.
Кава макіато: 2 рецепти його приготування

Італійський макіато

Стандартний італійський макіато, який готується на основі подвійного еспрессо з додаванням спіненого молока, є досить міцним. Зазвичай він користується попитом серед чоловічої половини населення.

У кожного кавового бармена є свої секрети приготування цього напою, що робить його абсолютно унікальним. Деякі примудряються влити каву таким чином, що на пінці може утворитися гарний візерунок.

Незважаючи на те, що кава активізує діяльність мозку, бадьорить і покращує пам’ять, зловживати ним не варто. Оптимальна кількість кави макіато становить 1,5 невеликі чашки в день. Все інше піде не на користь, а на шкоду нашому організму.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.