Кава Лювак – спосіб приготування

Кава Лювак – це один з елітних видів кави, спосіб приготування якого слід вивчити перед тим, як придбати цей міцний і дорогий кави. Багато хто, спробувавши цей напій один раз, віддають йому своє серце і залишаються вірні тривалий час. Для приготування Копі Лювак вам потрібні: кавові зерна, турка, кавомолка сіль на кінчику ножа і цукор за смаком.

Кава Лювак   спосіб приготування

Особливості виробництва Копі Лювак

Унікальність даного сорту кави полягає в методі його «виробництва». Вирощуються Лювак в Індонезії, на острові Ява. Проте справа зовсім не в тому, де ростуть кавові дерева — основним привабливим фактором є той факт, що ягоди з’їдаються невеликими звірками лювак. Ці схожі на кішку звірята їдять тільки каву, більша частина ягід не засвоюється в організмі і виходить природним шляхом. Але при цьому зерна проходять обробку корисними ферментами і ензимами.

На наступній стадії виробництва кави переходить до людям в руки. Кавові зерна ретельно відмиваються, висушуються і прожариваются. Потім вони поступають у продаж.

На сьогоднішній день процес виробництва кави Копі Лювак відбувається на Східній Яві, де на фермах живуть в клітинах маленькі люваки, яких щодня годують працівники, насипаючи у величезні миски кавові ягоди. Готовий напій володіє унікальним шоколадним ароматом, м’яким смаком, золотавим кольором і незвичайною міцністю.

Приготування кави Лювак

Найароматнішим буде напій приготований з свіжомелених зерен. Необхідну кількість кавових зерен покладіть їх в кавомолці. Для приготування кави рекомендується взяти перевірену роками класичну турку. Найкраще, щоб вона була зроблена з міді і всередині покрита сріблом. Воду краще брати бутильовану або добре відфільтровану. Вода з під крана, як і кип’ячена не підійде для створення смачного напою. Ідеально якщо вода буде крижаний, тому при можливості заздалегідь охолодіть в холодильнику.

Насипте в нагріту у турці воду кави. На одну чашку слід взяти повну чайну ложку з гіркою. Додайте на кінчику ножа сіль, зовсім німого, щоб збільшити утворення пінки. Поки кава буде нагріватися, в турці почне з’являтися пінка світлого кольору. Її слід знімати чайною ложечкою і викладати в чашку, з якої ви будете пити каву. Зачекайте, поки піна підійде до самого горлечка турки, зніміть її в останній раз і перемішайте.

Кава ні в якому разі не повинен закипіти, оскільки тоді він втратить свій унікальний аромат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.