Кава Лавацца (Lavazza) – історія та асортимент

Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

«Кава Lavazza – небеса в чашці». Під цим слоганом в середині минулого століття пройшла перша рекламна кампанія напою, який сьогодні знає вся планета. Це воістину легендарний бренд, знайомий всім прихильникам натуральної кави. Штаб-квартира Lavazza знаходиться в П’ємонті (Північна Італія), а керує процесом створення кращого італійської кави династія Лавацца – ось вже 4 покоління підряд.

ІСТОРІЯ КОМПАНІЇ І БРЕНДУ LAVAZZA

Засновником відомого бренду був Луїджі Лавацца з міста Турина – спритний італієць, який з юності знав, що його покликання. Почав Луїджі в 1894 році зі скромного продуктового магазинчика Paissa & Olivero, а вже через рік відкрив крамницю під новим, зареєстрованим торговим ім’ям – Lavazza. Магазин продавав мило, масла, алкоголь, прянощі і парфуми, а ще кави, який в той час був в новинку. Синьйору Лавацца допомагав кузен, але за ходом створення кави той стежив особисто. Це напрямок приваблювало Луїджі все більше, і він керував всім процесом – купівлею і обсмаженням зерен, перевіркою якості та смакоароматичних особливостей.

Луїджі Лавацца мріяв не просто про хороший дохід – він хотів, щоб його дітище було оригінальним, впізнаваним і перевершило всіх конкурентів. І тоді він зробив ставку на новий і особливий продукт – кави. У 1910 році з’явився перший бленд Lavazza – суміш з декількох видів зерен – з різних плантацій і навіть континентів. Ніхто до Лавацца не додумався до такого – всі продавці пропонували клієнтам тільки моносорти. Луїджі ризикнув – і так на світ з’явився новий кави з неповторним свіжим смаком. А любов до експериментів і невпинний пошук нових смаків та ідей стали основною концепцією компанії «Лавацца» та запорукою її процвітання.

Інноваційна упаковка і зручна система доставки

У Першу світову війну Луїджі Лавацца дивом вдалося утримати свій кавовий бізнес на плаву, і до 1920-м рокам фірмовий кави лавацца користувався відмінним стабільним попитом. В цей час Луїджі придбав нове устаткування – ростер, машину для обсмаження зерен зеленої кави, який закуповували в Італії. Якість кави італійської обжарювання було на висоті, але реалізація обмежена – тільки жителі Турина (столиця П’ємонту) і його околиць. У 1923 році бізнес різко розширився – кава Lavazza почали загортати в упаковку з пергаменту, надовго зберігає неповторний смак і аромат змелених зерен.

Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

Тепер клієнтами компанії стали мешканці всієї області П’ємонт, за якої працівники Lavazza розвозили товар. У 1931 році докорінно змінилася транспортна логістика. Луїджі придбав транспортний фургон, і клієнтами фірми «Лавацца» стали великі ресторани і дрібні кав’ярні. Для закладів громадського харчування це було неймовірно зручно – агенти привозили свіжий кави, забирали плату, і всі залишалися задоволеними. Нова система виявилася настільки продуктивною, що вже через рік транспортний парк Lavazza поповнився ще двома машинами.

Народження кавового бренду

Найскладнішим періодом для сім’ї Лавацца стала Друга світова. Ще за рік до війни Муссоліні наклав заборону на імпорт кавових зерен, і майбутньому кавового магнату довелося скорочувати виробництво. У суворі воєнні роки фірма торгувала всім, на що був попит, – важливо було вижити і зберегти ім’я. Але відразу після закінчення війни робота з виробництва кавового напою та просування торгової марки відновилася. До кінця 1946 року фірма видавала 156 тонн готового обсмаженого зерна. А в 1947-му – вже 428 тонн.

В цей же період на світ з’явився відомий логотип Lavazza, розроблений дизайнерським центром Aerostudio Borghi. Кава від синьйора Луїджі з цього моменту стали дізнаватися не тільки цікавий смаком і запахом, але і по фірмовій упаковці. А до того ж кожен клієнт з пачкою ароматних зерен отримував у подарунок милу листівку. Через 70 років ці скромні презенти залишилися тільки в приватних колекціях і визнані справжньою рідкістю.

Перші в усьому

Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

1955 рік став поворотним у долі компанії. Фірма придбала новий завод з обсмаження зерен в Турині. Дуже скоро цей завод стає провідним заводом всієї компанії.На заводі був встановлений інноваційний вертикальний конвеєр. Проходячи зверху вниз 6 поверхів, зерна піддавалися всім етапам створення кави – обсмажування, блендирование (змішування) і упаковка. А в 1957 році виробник Lavazza зважився на черговий експеримент і випустив на ринок новий вид кави – мелений. Консервативні покупці спочатку поставилися до такого продукту з недовірою, але любов споживачів допомогла завоювати чергова рекламна кампанія під яскравим гаслом: «Мелений. Ми цінуємо ваш час».

Класика блендів від Lavazza

В кінці 1950-х рр. «Лавацца» почала випускати свої кращі бленди, які стали кавовій класикою.

 • 1958 рік – час появи елітної кави Miscela Lavazza, упакованого в розкішну жерстяну банку «під золото». У наші дні він відомий під маркою Lavazza Qualita Oro і є справжньою перлиною італійської колекції кави Лавацца.
 • 1962 рік – Lavazza DeK – натуральна кава без кофеїну.
 • 1968 рік – Qualita Rossa і Qualita Blu – класичні суміші благородної арабіки і найміцнішої робусти. Qualita Rossa визнаний дійсним італійською кавою – з потужним, яскравим і глибоким смаком.
 • 1985 рік – рік народження Лавацца Crema e Gusto – ідеальної суміші для приготування напою з вершками і міцною пінкою.
 • А в 1990 році кава Lavazza вийшов на нові рубежі і став ще доступнішою для споживачів. Компанія освоїла ще одне оригінальне напрямок – вендінг, продаж товарів через спеціальні автомати. Першою ластівкою виявилася Lavazza Espresso Point – кава-машина, яка використала для приготування кави в однопорціонние капсулах.

  Lavazza. Підкорення світу

  У 1980-х рр. почалася нова віха в історії кавового холдингу – італійський виробник вийшов за межі рідної країни і ступив спочатку в Європу, а потім і за океан. У 1982 році почав роботу перший філіал у Франції, потім були освоєні Німеччина, Австрія, Британія, США (Нью-Йорк) і Португалія. У XXI століття холдинг Lavazza увійшов як визнаний кавовий лідер, який звик рухатися в ногу з часом. Класичний італійський кави сьогодні п’ють на 5 континентах. Навіть в Антарктиді полярники варять розкішний кави Лавацца!

  Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

  В Італії розміщено чотири потужні виробничі майданчики, у світі – сім філій холдингу. Це Франція і Великобританія, Іспанія і Португалія, Австрія та Німеччина, а також Штати. На початку 2000-х років Лавацца освоїла і екзотичний індійський ринок, купивши місцеву мережу кав’ярень Barista (Sterling Infotech group). Сьогодні Lavazza займає близько половини всього італійського кавового ринку, річний оборот холдингу – 1,5 млрд євро, обсяги виробництва – понад 85 тисяч тонн високоякісної кави. Випити чашечку кави Lavazza можна в 90 країнах, фірмові кав’ярні Espression відкриті навіть у Пекіні, Гуанчжоу та Шанхаї.

  Відео: 2CupsCoffee #1 – Огляд кави (відгуки) Lavazza Qualita Oro (Преміум кави)

   

  Гігант «Лавацца» імпортує продукт з усіх куточків планети. Географія кавових поставок охоплює всі райони, де ростуть арабіка і робуста: вся Америка (Південна, Північна, Центральна), Африка та Азія. Щоб забезпечити зростання виробництва, «Лавацца» запустила унікальний проект iTierra, спрямований на розвиток сільського господарства в південноамериканських країнах – Перу, Колумбії, Гондурасі. Мета програми – полегшення умов важкої праці працівників кавовій галузі, збереження природи і високої якості вихідного продукту – кави.

  Незважаючи на всесвітню популярність, кава Lavazza популярний більше всього на батьківщині, в Італії. Згідно з найсвіжішими даними, 80% прихильників ароматного напою обирають саме «Лавацца». Не випадково один з офіційних слоганів холдингу – «Улюблений кави Італії». Асортимент біля кавового гіганта багатющий – десятки різновидів. Мелений і у зернах, середньої-темного обсмажування і самого незвичайного купажу… Lavazza – це не тільки фірмові магазини, торгова марка співпрацює і з популярними кавовими мережами – Starbucks і Caribou Coffee. У продажу є класичний зернової і меленої кави, особливі колекції капсул для кавоварок (домашніх, офісних, ресторанних).

  Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

  У 2006 році компанія розробила власний кавовий автомат Lavazza BLUE. Особливий принцип екстракції в роботі пристрою забезпечує неповторний смак і класичний аромат справжнього еспрессо «Лавацца». У 1991 році Lavazza дала старт абсолютно оригінальному художньому проекту – щорічного календаря, у створенні якого беруть участь кращі фотографи усієї планети. Сьогодні кожен випуск календаря – не просто свідчення процвітання кавового холдингу, але й помітна подія у світі фотомистецтва. В різні роки у зйомках календаря були задіяні найвідоміші моделі, актори і актриси, в тому числі Карла Бруні і Олівія Уйалд. А в 2012 році ювілейний випуск зібрав чудові автопортрети всіх фотографів-творців календарів минулих років.

  Кавова колекція Lavazza

  Кава Лавацца (Lavazza)  історія та асортимент

  Кава Lavazza – це вишукані суміші меленої та зернової кави: в пачках, капсулах і чалдах. А ще – сиропи, шоколад, цукор, паперові та скляні стакани, чашки, серветниці і, звичайно, – кавоварки. Найбільш відомі кавові бленди від італійського виробника – це:

  • Top Class Lavazza. Одна з найбільш незвичайних сумішей з шоколадним смаком і відтінком тоффі. 10% бленда – індонезійська робуста, решта – краща арабіка ” (Бразилія і Центральна Америка).
  • Lavazza Super Crema. Чарівний кави для любителів м’якого смаку і пишної піни. Це купаж з арабіки (60%) і робусти (40%) середнього обжарювання, ідеально підходить для приготування еспрессо.
  • Caffe Lavazza Espresso. Розкішний кава із стовідсотковою арабіки, зібраної на різних континентах – Америці та Африці. Зернятка для цього дорогого напою піддаються особливій обжарке, за рахунок чого досягається насичений смак справжнього еспрессо.
  • Lavazza Qualita Oro. Це кавовий бленд з самою довгою історією. Чуттєвий смак цього напою – поєднання арабіки з Центральної Америки з її квітково-фруктовими відтінками і благородної бразильської арабіки з присмаком меду і солоду.
  • Lavazza Qualita Rossa. Класична кавова суміш арабіки та робусти з глибоким смаком і теплим шоколадним присмаком. Ідеально підходить для всіх видів напою – еспресо, капучіно та лате.
  • Lavazza Club. Класичний купаж 100-відсоткової арабіки. Це кава середньої обжарювання і м’якого смаку.
  • Lavazza iTierra. Ця кава – результат роботи програми iTierra. Суміш із стовідсотковою американської арабіки володіє глибоким смаком і теплими квітковими нотками. Насичена кава iTierra ідеальний для першої половини дня.

  Відео: Як вибрати каву? Lavazza: Територія чоловіків на Globalstar TV Кави

   


  Кава Lavazza – це не просто чашка напою. Сьогодні це ціла філософія життя, особливий стиль і настрій. Успіх компанії не випадковий – чотири покоління родини Лавацца йшли до цього довгі десятиліття, прислухаючись до потреб клієнтів і слідуючи віянням часу. Дотримання традицій, повагу до традиційних цінностей і використання найсучасніших технологій – ось секрет успіху самого відомого італійського каву на світі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.