Кава латте з кавовим сиропом

Кава латте з кавовим сиропом

При приготуванні латте, в каву додають в молоко, при цьому виходить смачний шаруватий напій. Навіть при відсутності кава-машини його можна легко зробити в домашніх умовах. Я поділюся своїм улюбленим і перевіреним рецептом.

Для латте макіато потрібно:

 • молоко;
 • свіжий кави;
 • сироп (за бажанням).
 • Кава латте з кавовим сиропом

  Для початку необхідно зварити еспресо будь-яким способом, наприклад, в турці або в кавоварці. Також непогано підійде джезва. Зварений на газовій плиті кави бажано процідити, так як гуща буде заважати насолоджуватися смаком латте. Але при цьому він повинен бути достатньо міцним і насиченим.

  Тепер головне —пропорції становлять 1:3, три частини молока на одну частину кави. Іноді зустрічається пропорція один до одного. Першим ділом наливаю на дно келиха необхідний сироп, якщо латте буде готуватися з ним. Сироп краще брати спеціальний для кави, карамельний, ванільний або шоколадний. Фруктові тут не підійдуть. Я використовувала зі смаком шоколаду.

  Кава латте з кавовим сиропом

  Потім нагріваю молоко, не має значення, яким способом. Головне — ні в якому разі не допустити кип’ятіння молока! В іншому випадку напій буде зіпсований. Одночасно з цим продовжую варити каву, щоб він залишався гарячим в потрібний момент. Збиваю тепле молоко віночком або блендером до отримання пишної піни, переливаю до сиропу в келих. Можна збивати його безпосередньо в каструльці на плиті. Дуже важливо наливати молоко акуратно, щоб воно не змішалося з сиропом.

  Кава латте з кавовим сиропом

  Наступний крок найважливіший, від нього залежить, вийдуть шари в напої чи ні. Дуже обережно, по самому краю, можна використовувати чайну ложечку або вістрі ножа, наливаю кави еспресо. Процес неквапливий і вимагає хорошої зосередженості.

  За рахунок різниці температур молочна шапка піни підніметься вгору, у результаті повинен вийти гарний напій з чіткими шарами, приблизно такий як зробила я зараз. Традиційно латте подається в скляних келихах на ніжці і з трубочкою для перемішування шарів. Молочну шапку можна посипати зверху тертим шоколадом або корицею, а можна зробити який-небудь малюнок на поверхні піни. Але це — за бажанням. Приємного апетиту!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.