Кава латте: як його приготувати

Кава латте: як його приготуватиКава латте – це кавовий напій, який складається з однієї частини кава еспрессо, трьох частин молока і невеликої кількості піни. Його часто посипають тертим шоколадом або какао. В цей кави прийнято додавати різні сиропи: ванільні, карамельні або будь-які інші.

Зміст:

  • Кава латте – це політ фантазії або смаку?
  • Що ж таке насправді кава латте?
  • Як приготувати латте-макіато?
  • Творчий підхід у приготуванні – латте-арт
  • Цікаві факти
  • Приготування кави лате в домашніх умовах
  • Відео рецепт

Кава латте – це політ фантазії або смаку?

Цей гарячий напій відомий своєю світло-коричневою пінкою гарячого молока. Подається зазвичай у прозорому келиху на ніжці. Він є улюбленим напоєм багатьох людей. Його бездоганний аромат і смак переплететься з дивовижним видом. Шаруватий кави, прикрашений малюнком не може залишити байдужим нікого. Таку каву приготувати в домашніх умовах практично неможливо, тому що зробити піну правильної форми можна тільки за допомогою спеціальної техніки. Хоча справжньому любителю латте, налити правильно молоко в каву і зробити хоч і невелику піну є можливість і самому, смак від цього не дуже зміниться.

Що ж таке насправді кава латте?

Мало хто знає, що таке насправді кава латте. Тим більше рідко можна почути повна назва цього напою, так як воно вимовляється трохи складніше. Повна назва цього тришарового кави звучить — латте макіато. З італійської мови перекладається, як «заплямоване молоко». Що стосується кавової термінології, то така назва означає шаруватий коктейль, який складається з готового еспресо, гарячого молока і піни.
Спочатку латте призначалося для дітей, щоб вони могли пити каву нарівні з дорослими, чого діти так часто хочуть. Тим більше що кількість кофеїну з-за такої великої кількості молока значно зменшувалася. В наш час латте вкрай популярний серед ділової молоді, особливо в Західній і Центральній Європі.

Як приготувати латте-макіато?

Незважаючи на те, що молоко має знаходитися вище кави, воно наливається першим і обов’язково гарячим. Після цього тонким струменем вливається кави еспресо. Тільки цю процедуру слід виконувати особливо обережно, щоб шари не перемішалися, і вийшов ароматний латте. Найкращим варіантом приготування такої кави є вливання гарячої кави в останній момент, пропускаючи його через ніжну піну.

Щоб приготувати піну з молока, не обійтися без спеціального апарату, тим більше необхідно пам’ятати, що найкраща піна виходить з незбираного молока, а не з знежиреного, в першому випадку вона тримається довше.

Доповнити таку каву можна різними сиропами, тільки не цитрусовими, від яких швидко скисає молоко. Піну часто посипають тертим шоколадом, какао порошком або корицею. Але можна також зробити алкогольний коктейль, з додаванням рому або лікеру. Подавати таку каву слід в прозорих келихах, в яких буде видно всю багатошаровість напою. Можна також подавати в стакані з трубочкою, що виглядає також оригінально.

Творчий підхід у приготуванні – латте-арт

Зараз у світі існує особливий спосіб вливання гарячого молока з кавою еспресо. У результаті вмілого вливання на поверхні піни з’являються різні малюнки. Але для такого мистецтва необхідно багато умінь і досвіду.
Найчастіше такий малюнок робиться за допомогою зубочистки, вимальовуючи потрібну картинку. Також велике значення має нагрівання молока, яке збивається в піну, воно повинно бути 65-67 градусів. Після нагрівання молоко акуратно вливається в чашку з гарячою кавою, в процесі чого з’являються малюнки. Таку каву готуватися недовго – 20-30 секунд, але молоко повинно використовуватися тільки дуже високої якості.

Найпоширенішим вважається малюнок у вигляді квітки, пелюстки або гілки. Бариста, вливаючи молоко, розгойдує келих або чашку, завдяки чому виходить такий малюнок.

Що стосується самого стилю, то існує тільки три фігури – яблуко, листок і сердечко, а вже з них робляться інші малюнки.

Цікаві факти

Що стосується самої назви, то слово латте в італійській мові вимовлятися з наголосом на перший склад. А сам кави еспресо є чоловічого роду, хоча також з італійської перекладається як швидкий. Тим більше, що термін приготування такого напою не перевищує 40 секунд. Такий спосіб приготування кави з допомогою кавоварки придумали в Італії в 1940-х роках. Але, цікаво буде знати, що в Італії, в наш час кава латте п’ють набагато менше, ніж в інших країнах, особливо в Західній Європі. Самі ж винахідники кави латте, італійці, вважають за краще міцну каву еспресо без цукру і будь-яких інших добавок.

У Москві ж з 2005 року щорічно проходить конкурс, який проводиться в рамках Міжнародного Кулінарного Салону «Світ ресторану». Цей чемпіонат проводиться для того, щоб відібрати найкращих кандидатів на Кубок світу з арт-латте. У даний момент рекорд був поставлений виконанням семи троянд у чашці кави в 150 мл. На останньому чемпіонаті світу перемогу отримав австралієць Скотті Калаган, який намалював 6 зовсім однакових малюнків на шести чашках кави латте. А найголовніше, що робив він це за спиною.

Один тільки вид кави лате піднімає настрій і дарує усмішку. А якщо він ще й оформлений малюнком, то ви ніби занурюєтеся в дитинство, насолоджуючись чудовим гарячим напоєм.
Кава латте: як його приготувати

Приготування кави лате в домашніх умовах

Якщо вдома немає кавоварки або навіть кавоварки, а купити її немає можливості, то можна скористатися блендером. З допомогою цього «маленького комбайна» може вийти дуже гарний і смачний напій, який і не відрізниш від латте, що готується в кав’ярнях.

Для цього кави потрібно підготувати молоко, кава еспрессо і цукровий пісок.
Необхідні інгредієнти для приготування:

  • молоко – 150 мл
  • кава еспресо 50 мл
  • цукровий пісок – за необхідності

Приготування такого напою не займе багато часу і сил, але подарує багато задоволення. Для початку потрібно взяти необхідну кількість молока і підігріти до потрібної температури. Після цього слід заварити каву еспресо. Готовий еспресо налити в мірну чашу і залишити рівно 50 мл. Гаряче молоко треба ретельно збити блендером. Збивати потрібно не менше 2 хвилин. Готове збите молоко потрібно перелити в стакан, щоб частина молока була рідкою, а частина в якості піни.

Ну і найголовніше і захоплююче заняття – вливання кави в склянку з молоком. Це потрібно робити дуже акуратно і тонкою цівкою, щоб шари не перемішалися. Якщо все зробити правильно, то вийде шаруватий кави латте, як з професійною кавомашиною. Піну можна їсти ложкою, тому що вона виходить дуже ніжною, тим більше, якщо використовувати якісне незбиране молоко. Цукор в такий напій можна додавати за бажанням, можна також пити без цукру.

Від капучіно кави латте відрізняється тим, що молоко зазвичай додається відразу, а вже в нього вливається сам кави. Також відмінністю є велика кількість молока по відношенню до кави, а також великий піною. Ще важливим моментом є те, що шари ніколи не змішуються. Кава латте зазвичай подається в прозорому келиху, а не в чашці. До нього часто подається довга ложечка в келиху і трубочка. Першим шаром в склянці буде молоко, а потім каву. Останній шар – велика піна з молока. Кава не змішується з молоком і знаходиться зверху завдяки більш високій температурі, а також більш низької щільності, ніж у жирного молока.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.