Кава Kopi Luwak.

Кава Kopi Luwak (Копі Лювак) — дуже рідкісний і найдорожча кава в світі. Цей сорт кави родом з Індонезії, він має приємний карамельний відтінок і найтонші нотки шоколадного смаку. Головний виробник кави Kopi Luwak – це маленький пухнастий звір – мусанг або пальмова цивета (за індонезійськи-«Luwak»), зовні нагадує суміш куниці і кішки. Цивета не проти поласувати кавовими зернами, причому віддає перевагу найстигліші і кращі плоди. Виробництво елітної кави Kopi Luwak відбувається так: сивет поїдають кавові ягоди, в травному тракті м’якуш ягід перетравлюється, а кавові зерна, оброблені ферментами тварини, природним шляхом залишають організм.

Кава Kopi Luwak.

Таким чином, відбувається своєрідна ферментація зерен, що підсилює смак кави і надає йому шоколадно-ванільний відтінок. В процесі такої ферментації деякі протеїни видаляються цілком, що пом’якшує смак кави. Зерна кави, залишені циветтами в екскрементах, збирають, сушать нас сонце, миють, потім знову сушать на сонці. Після такої обробки кави обсмажують при певному температурному режимі. Так виходить самий дорогий і рідкісний сорт кави Kopi Luwak.

Кава Kopi Luwak.

Що примітно, раніше з циветтами на кавових плантаціях активно боролися, вважаючи їх шкідниками. А зараз цих звірків спеціально тримають на звірофермах для виробництва кави Kopi Luwak.

Чим же пояснити скажену ціну на цей сорт кави? Його вартість може доходити до 100$ за 100 гр. Кожній циветте згодовують близько 1 кг. кавових плодів в день, а на «виході» виходить приблизно 50 гр. кавових зерен.

Кава Kopi Luwak.

Чим власне і пояснюється, що кава лювак найдорожчий. Крім того, ці тварини не можуть харчуватися тільки кавовими плодами, їм ще потрібно і м’ясо, адже вони хижаки. У їх раціон ще додають куряче м’ясо. Сивет не розмножуються в неволі, їх спеціально відловлюють і містять в клітках. Всі ці фактори збільшують вартість кави Kopi Luwak.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.