Кава еспресо.

Еспрессо вважається найпопулярнішим видом кави з-за простоти приготування, його яскравого смаку з невеликою кислинкою, і насиченого аромату. Слово «еспрессо» перекладається як «спресований», «швидкий». І дійсно, кава еспрессо готується під надлишковим тиском, сам процес займає небагато часу.

Приготування кави еспрессо

Зерна кави для приготування еспрессо повинні бути свіжими. Важлива величина помелу повинна бути середньою. Для забезпечення хороших смакових якостей кави, помел не слід готувати про запас, тобто він повинен бути свіжим.

Еспресо готується в кавомашині при температурі 85-95 ºC і тиску 9 атмосфер. Цих параметрів необхідно суворо дотримуватися, інакше кава не буде мати яскраво-вираженого аромату і смаку.

Сама технологія приготування не складна. Береться 7 гр. свіжого помелу і 40 мл гарячої води (з розрахунку на одну чашку) і поміщаються у спеціальні ємності кавомашини. Кава потрібно спресувати в спеціальну таблетку – кавовий помел поміщається в холдер до повного його заповнення. Для видалення надлишків кави потрібно постукати темпером по боці холдера, після чого з допомогою темпера кавовий порошок пресується. На темпер надавити з невеликим зусиллям і трохи його прокрутити.

Холдер — ложечка, який знаходиться мелену каву.

Темпер — аксесуар для пресування меленої кави і формування таблетки.

Кава еспресо.

Перевірте правильність приготування таблетки – переверніть холдер, і якщо таблетка не випаде, а порошок не почне висипатися, то кавова таблетка приготовлена правильно.

Час приготування еспрессо в кавомашині займає 25 секунд ( плюс-мінус 3 секунди). За цей час розігріта вода і пар пропускається під тиском через таблетку.

Готову каву еспресо потрапляє в попередньо розігріту чашку, вміщену в спеціальну підставку в кавомашині.

Напій повинен вийти з однорідною золотисто-горіховою пінкою. Пінка вважається показником якості готового еспресо. Подаватися готовий кави повинен протягом 1-1.5 хвилин після приготування.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.