Кава еспресо і способи його приготування

Кава еспресо і способи його приготування

Зміст:
Історія кави Еспрессо
Особливості еспресо
Способи приготування кави еспресо та його різновиди

Напевно, немає такої людини на планеті, який не любив би випити з ранку чашечку гарячої кави. Його аромат і насичений смак можуть пробудити з першого ковтка, подарувавши гарний настрій і бадьорість на весь день. Одним з найпоширеніших видів кави є арабіка, він славиться своєю міцністю і швидкістю в приготуванні.

Історія кави Еспрессо

Як відомо історія виникнення кави еспресо почалася ще в 1901 р. коли італійський інженер Луїджі Беццера запатентував першу машину з приготування еспрессо. До цього кроку інженера підштовхнув той факт, що працівники витрачали дуже багато часу на перерву. Завдяки кавовій машині кави став готуватися набагато швидше, тим самим скорочуючи час на його споживання. Що природно, задовольнило Беццера.

Принцип роботи машини був такий, що кава готувався під тиском води, проходячи крізь кавовий порошок, завариваясь дуже швидко. Напій відрізнявся міцним, насиченим смаком, в той час як аромат зводив з розуму безліч любителів кави. Через деякий час патент на винайдену кава-машину придбав Дезидеріо Павоні. Він в свою чергу став експериментувати з тиском і температурою води і пари для підбору найбільш відповідних критеріїв. З часом Павоні підібрав правильні параметри та кави стали готувати при температурі від 87-91 °C і при тиску в 8-9 Бар. Відповідно і в даний час каву готують при дотриманні цих параметрів.

Через деякий час Дезидеріо запустив еспресо-машину в масове виробництво, завдяки цьому її можна було використовувати в кафе. До початку 20-го століття безліч винахідників послідувало прикладу Павоні і через короткий проміжок часу в багатьох італійських кафе стали красуватися вежоподібні, розмальовані орнаментом кавоварки фірми «Павоні». Саме такі кавоварки і стали характерним елементом кафе Італії, а споживання кави поширилося на простори Америки і Європи.

У 1947 році бармен-винахідник з Мілана – Ачилле Гаджіа, внісши вдосконалення в поршневу систему кави-машини, взявся за серійний випуск автоматичних кавоварок. Його машини для приготування кави еспрессо широко використовуються досі.

Таким чином, кави з’явився на наших столах і став невід’ємною частиною нашого життя, більше того, для деяких заварювання кави з ранку є певним ритуалом, без якого не починається жоден день у році.

Особливості еспресо

Термін Espresso – з італійської перекладається як «пресований». Сам напій буквально відображає його назва, так як готують його з обсмажених, перемелених і стислих зерен кави, через які пропускається вода. Головною характеристикою такої кави є саме швидкість приготування. Первісна назва цього виду кави було «експрес», але так як в італійському алфавіті немає літери «х», місцеві жителі перефразували слово на свій лад, таким чином, вийшло назва «еспрессо».

Саме в Італії еспресо п’ють кожен день, насолоджуючись кожним ковтком. Але пити його потрібно правильно. Все починається з чашки. В італійських кафе любителям цього напою ніколи не подадуть велику чашку (винятком може бути тільки подвійний еспресо і «лунго», для якого потрібний великий посудину), так як пити каву прийнято з маленьких фарфорових чашок, всього лише на пару ковтків.

Способи приготування кави еспресо та його різновиди

Як відомо різновидів еспресо є кілька:

 • Кава «доппіо» – подвійний еспресо, який подається у великій чашці. Для його приготування використовують подвійну порцію меленої кави і у підсумку такий напій достатньо міцний.
 • Кави «американо» – таку каву розбавляють гарячою водою.
 • Кава «лунго» – для приготування такого напою використовують більше води, в результаті виходить більше кави об’ємом 150 мл
 • Кава «диорзо» – готується з ячменю і є одним з варіантів традиційної кави.
 • Кава «рістретто» – для його приготування використовують меншу кількість води (всього 18 гр).
 • Кава «макьятто» – у цей вид напою додають трохи спіненого молока.
 • Кава еспресо багатий своєю історією та різновидом приготування. Його смак ні з чим незрівняний, випивши один ковток і вдихнувши його аромат, назавжди захочеться його запам’ятати.

  І на останок, відео майстер клас відповідає на такі питання як, приготування кави еспресо і як зварити каву еспресо. Рекомендуємо до перегляду всім гурманам. Професійні бариста, які знають толк в каві, розповідають секрети приготування цього напою.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.