Кава без кофеїну

Технологія виробництва кави без кофеїну була винайдена на початку минулого століття. Її абсолютно випадково відкрив німецький підприємець Людвіг Роземус. У 1903 році його корабель з вантажем кави потрапив у шторм, і кавові зерна виявилися залиті морською водою. Як і кожен бізнесмен, Людвіг не бажав втрачати грошей, він спробував промити і обсмажити зерна. До його радості, смак кави з цих зерен не сильно відрізнявся від якісного, але він не мав підбадьорливого ефекту. Людвіг Роземус запатентував спосіб отримання кава без кофеїну і зайнявся виробництвом без кофеїнового напою в США під назвою Сачнка. Широке поширення кави без кофеїну отримало лише в 1930 році завдяки активній рекламній компанії «Дженерал фудз». З тих пір декофеїнізована кава має загальну назву «санка» (від фр. sans caffeine — без кофеїну»).

Довгий час технологія видалення кофеїну не дозволяла зберігати в повній мірі смак і аромат натуральної кави, але з часом технології удосконалювалися, і кава без кофеїну зайняв своє місце на світовому ринку.

Технології видалення кофеїну.

Процесу видалення кофеїну піддаються зелені, не обсмажені кавові зерна. Існує досить багато способів видалення кофеїну. Розглянемо три основних, в яких перший етап починається з замочування. Кавові зерна набухають і збільшуються в обсязі. Замочування необхідно для розкриття пір і ослаблення властивостей кофеїну.

Традиційний спосіб видалення кофеїну.

Це найстаріша технологія отримання кави без кофеїну. Він має назви — «традиційний», «нормальний», «європейський», «прямий». При цьому способі зерна кави заливають гарячою водою для набухання зерен, потім воду зливають, а зерна заливають на певний час спеціальним складом (розчинником) для видалення кофеїну.

Після обробки розчинником кавові зерна заливають окропом, промивають і піддають сушінню.

Даний спосіб видалення кофеїну має серйозний недолік. У зернах залишається деяка кількість розчинника, який погіршує смакові якості кави. До того ж він не нешкідливий.

Водяний спосіб видалення кофеїну.

Цей спосіб був придуманий в кінці 70х років минулого століття швейцарською компанією «Коффекс». Тут, для отримання кави без кофеїну, не використовується розчинник. Зелені кавові зерна замочуються в гарячій воді для набрякання і видалення кофеїну, після чого воду зливають і за допомогою спеціальних фільтрів видаляють з неї кофеїн, залишаючи в ній смакові і ароматичні компоненти. Наступну партію зелених кавових зерен замочують вже в цій воді.

При такому способі видалення кофеїну виходить кава з більш тонким ароматом і смаком. Кава без кофеїну виготовлений за цією технологією відноситься до вищої категорії якості і має високу ціну за великих витрат при виробництві.

Вилучення кофеїну з допомогою газу.

Цей метод отримання кави без кофеїну винайдений в Німеччині в 1970 році. Тут використовується стиснене вуглекислий газ. Зерна кави замочуються в гарячій воді, після чого їх піддають подальшому замочуванню в стислому вуглекислому газі і невеликій кількості води. У цьому способі зріджений вуглекислий газ виступає в якості розчинника, забирає кофеїн. До того ж вуглекислий газ не залишає ніяких слідів в готовому продукті.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.