Кава арт: мистецтво малювати на каву

Кава арт: мистецтво малювати на кавуКава в житті сучасної людини займає досить важливе місце. Багато хто вважає, що зробити цей напій простіше простого, але насправді, правильно заварений кава – ціле мистецтво. Людей цього вчать протягом декількох місяців. Професіонали з приготування кави повинні не тільки зробити його смачним, але і красиво його піднести. З цією метою і було створено кава-арт, майстерність створення малюнків на молочній пінці кави.

Почалося все в Італії, саме в цій країні почали прикрашати кави. Спочатку в молочній пінці робили кілька дірочок або просто посипали її корицею. Потім кавові бармени навчилися малювати з допомогою молочника три основні фігури: листочок, яблуко і сердечко. З часом техніка всі удосконалилася і малюнки ускладнювалися. Так, навчилися малювати і тварин, і людей, і навіть будівлі. Зараз кави арт – дуже популярне мистецтво, яке високо цінується справжніми гурманами. Кавомани готові платити по кілька сотень доларів за чашку кави, який розписував професійний барист.

Щорічно навіть відбуваються чемпіонати з малюнками на каву. Всесвітньо відомими вважаються такі шедеври, як Тадж-Махал і 7 квітучих троянд.

Зміст:

  • У чому секрет
  • Способи створення малюнка на каву
  • Як займатися арт кави в домашніх умовах
  • Малюємо гаму
  • Малюємо квітку
  • Малюємо яблуко
  • Відео майстер-клас

Кава арт: мистецтво малювати на каву

У чому секрет

Класичне мистецтво створювати малюнки на каві ґрунтується на використанні особливої техніки вливання збитого молока у горнятко кави. Збите молоко особливим способом змішується з кавою і утворює на його поверхні різні силуети і візерунки.

Способи створення малюнка на каву

Існують різні способи створення малюнків, основними з яких є пітчинг і этчинг. Перший спосіб ґрунтується на використанні пітчера, спеціального глечика з вузьким носиком, зробленого з нержавіючої сталі. Другий метод здійснюється за допомогою якогось гострого предмету (це може бути зубочистка або шпажка). Також можливий і змішаний метод, у разі якого після нанесення базового малюнка пітчером використовується гострий предмет. Крім молока до кави часто додають корицю, какао, тертий шоколад, сиропи, тобто все, що може допомогти при створенні цього шедевру.

У створенні красивого малюнка основну роль грає молоко. Воно повинно бути не просто збиті, а і мати визначену жирність і бути нагрітою до потрібної температури. Також необхідною умовою є рівномірне насичення киснем. Зараз існує безліч спеціальних технік, які дозволяють створити правильне молоко для кави-арт. Ці високі вимоги зовсім невипадкові, адже саме від молока і залежить малюнок. Якщо не буде дотримано хоча б одне правило, то весь візерунок розпливеться, так і не порадувавши своєю красою. У кожного досвідченого баріста, який володіє спеціальним обладнанням, є свої власні секрети того, як створити піну відповідної консистенції.
Кава арт: мистецтво малювати на каву

Як займатися арт кави в домашніх умовах

Навіть, якщо у вас вдома немає кавомашини, а є величезне бажання порадувати своїх близьких, то можна спростити всю технологію. Результат не буде, звичайно, як на міжнародних змаганнях, але все одно він зможе порадувати і підняти настрій вам і вашій родині.

Технологія нанесення малюнка така. Спочатку треба приготувати еспресо і якісну повітряну молочну пінку. Для того, щоб у неї було багато бульбашок, молоко жирністю 3-3,5% треба охолодити до 2-3 градусів і після цього використовувати сучасну кавоварку, оснащену паровиком. Через нього під тиском подається пар, що нагріває і збиває молочну піну. Молоко повинно погрітися не більше, ніж до 60-70 градусів. Більш висока температура руйнує білкові сполуки і молоко набуває кип’ячений смак. Таким чином воно перетворюється на ніжну дрібнопухирчасту піну. Всі інші способи можуть створити тільки великі бульбашки, що не дуже добре для малюнка. На такій піні він швидко розповзається. Правильна якісно зроблена піна здатна зберегти малюнок протягом 10-12 хвилин. Він повинен зберегтися навіть по мірі того, як кави випивається, і осісти на дно.

Щільність збитої піни можна варіювати самостійно в залежності від того, для якого напою вона готується. Для латте потрібна більш щільна текстура, так як в цьому випадку малюють по піні, для капучино – більш легка, адже тут малювання починається з першої краплі.

До того, як використовувати збите молоко, воно має постояти в молочнику півхвилини. Після цього можна приступати до малювання. Найпоширенішим стилем малювання є «Розетта», за допомогою якого можна створювати гілочки, листочки і квіточки. Для цього молоко треба виливати через тонкий носик легким розгойдуванням в різні сторони. Повинні виходити невеликі зигзаги.

Малюємо гаму

Для того, щоб на поверхні вийшли різні колірні гами, можна чергувати біле молоко з шоколадним. Їх потрібно виливати в центр шарами, а потім за допомогою зубочистки створювати малюнки. Щоб візерунок був більш виразним поверхню пінки можна посипати какао або тертим шоколадом.
Кава арт: мистецтво малювати на каву

Малюємо квітку

Для того, щоб зробити квітка, давайте подумки розділимо чашку на 4 частини. Молоко починаємо вводити з верхнього підстави, потім повільно направляємо потік в ліву сторону. Потім, легко розгойдуючи пітчер в різні боки, рухаємо молоко в праву сторону і змійкою знову доводимо до лівого підстави. Потім трохи піднімаємо пітчер і підкреслюємо малюнок невеликою кількістю молока, швидко пересуваючи його до верхньої основи. Цівка молока, що стікає з більшої висоти, легенько стягує малюнок у напрямі завершуючого руху.

Малюємо серце

Серце ми намалюємо таким способом. На каву подумки проводимо окружність, за краї якої вилазити не можна. В центр чашки направляємо носик пітчера і наповнюємо уявне коло, похитуючи носиком з однієї сторони в іншу. Коли чашка вже буде наповнена до країв, пітчер треба трохи підняти й тонким струменем перекреслити коло по діаметру.

Малюємо яблуко

Для створення яблука спочатку робимо гілочку біля дальньої стінки чашки. Потім переміщуємо носик пітчера в центр і формуємо коло.

Щоб намалювати за допомогою палички або зубочистки, в центр чашки наливаємо молоко і робимо плавні лінії. Якщо ви знаєте техніку створення базових малюнків, то у вас не викличе труднощі зробити і більш складні. Для цього тільки треба підключити фантазію і уяву.
Кава арт: мистецтво малювати на каву
Можна малювати і за допомогою трафаретів, які зовсім не важко зробити самому. Цей спосіб набагато легше і ідеально підходить для домашнього використання.

Якщо ви дотримувалися всіх інструкцій, але у вас з першого разу нічого не вийшло, не засмучуйтеся. У цій справі, як і в будь-якому мистецтві, потрібна практика. Не бійтеся експериментувати і пробувати нові техніки, з часом ви навчитеся творити справжні шедеври.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.