Кава Арабіка

Кава арабіка вважається основним сортом кави – його вирощують багато, приблизно 70% від усієї кількості виробленого кави. Дерево арабіки (Coffea arabica) на висоті 1000м над рівнем моря. Саме дерево невелике – від 5 до 8м, з гладкими темно-зеленим листям, сірою корою. Культура дуже примхлива, яка вимагає постійного догляду, інакше різко падає врожайність. Арабіка не переносить різких перепадів температур, оптимальна температура – 20-23°C., дерево категорично не терпить морозів, якщо плантація потрапила під мороз, то урожай пропав. Грунт для арабіки повинна бути ретельно підготовлена, насичена мінеральними речовинами. Вологолюбне Дерево, воно просто не може існувати без рясного поливу. Дозрівання плодів відбувається раз на півроку, тому урожай кави збирають 1-2 рази на рік. Дерево починає плодоносити через 3-4 роки після посадки.

Кава Арабіка

Обсмажені зерна кави арабіка мають рівний коричневий колір і злегка кислуватий смак. Кількість кофеїну в зернах залежить від висоти місця вирощування, чим нижче росте дерево, тим більше кофеїну, і навпаки.

Кава арабіка досить дороге, що пояснюється високими витратами на його вирощування, тим не менш воно найбільш поширене і популярне, більшість виробників намагаються вирощувати саме цей сорт кави.

Смак і аромат залежить від кліматичних умов місця вирощування, тому виробник вказує місце і рік збору врожаю. Крім того, на смакові якості кави арабіка впливають обробка зерен і їх зберігання. Навіть самі якісні сорти цієї кави можуть сильно втратити свої якості з-за неправильних умов зберігання і обробки.

Сорти Арабіки

Є кілька різновидів арабіки. Найбільш врожайною вважається Арабіка Бурбон. Цей сорт завезли французи на острів Реюньон.

Інший сорт Арабіка Марагоджип, який має дуже великі і пористі зерна. Ця кава має низьку врожайність, тому він не дуже поширений.

Самі плоди дерева арабіка мають форму еліпса довжиною близько 1.5 см, темно-червоного або жовтого кольору. В одному плоді знаходиться 1-2 зерна довгастої форми.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.