Кава арабіка і робуста

Кава арабіка і робуста є основними сортами, використовуваними у виробництві кави. Сьогодні немає жодної країни, де б не знали про це напої, що приносить бадьорість. Перші відомості про каву з’явилися в шостому столітті, коли зерна привезли з Ефіопії в Ємен. Існують навіть письмові підтвердження того, що з 12 століття кави стали вирощувати в самому Ємені. Арабіка і робуста це найбільш поширені сорти, розглянемо в чому різниця між ними.

Кава арабіка і робуста

Різниця у вирощуванні

Різниця між робустою і арабікою помітна навіть по зовнішньому вигляду і формі зерен: арабіка більш подовжена, а робуста, наоборотЮ більш округла. Зазвичай арабіку вирощують на висоті горах Ефіопії, при досить великій кількості опадів, в теж час як батьківщиною робусти є Конго, де вона вирощується переважно в долинах.

Основні відмінності цих двох сортів якраз і криються в походженні кавових зерен. Т хоч арабіка вважається вищим і кращим сортом кави, вона менше пристосована до різких перепадів в кліматі і різноманітним захворюванням, тому, з початку ХХ століття, коли з-за хвороб був знищений майже весь урожай, робуста одержала більше поширення.

Відмінність в смаках

Цінителі кави не можуть не відрізнити різницю в смаках між робустою і арабікою. Адже в зернах робусти міститься майже в 2 рази більше кофеїну, хлорогенової кислоти і амінокислот, в порівнянні з арабікою, за рахунок чого у неї більш терпкий смак і кілька більш явна гірчинка, від якої позбавляються за допомогою спеціальної обробки.

У свою чергу в арабіці міститься більше різних масел, в яких розчиняється більшість ароматичних речовин, що утворюються під час обсмажування. У процесі приготування кави ці речовини вивільняються, завдяки чому формується яскравий смак і аромат арабіки.

Не дивлячись на те, що арабіка стоїть на першому місці по виробництву і кількістю шанувальників, робуста теж володіє значним кількістю шанувальників. Комусь вона подобається із-за високого вмісту в ній кофеїну, що дозволяє набагато швидше прокинутися, інші воліють цей сорт за його в’язкі-гіркуватий смак. Чимало й тих, кому подобаються різноманітні суміші обох сортів, в тому числі з додаванням гуарани.

Таким чином, можна сказати, що якийсь із сортів робусти або арабіки краще. Потрібно просто спробувати кожен з них і вирішити, що подобається особисто вам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.