Капсульний кави: переваги та недоліки

Капсульний кави: переваги та недоліки

Ідея розфасовки меленої кави в паперові пакетики (на зразок сучасних чайних) була реалізована наприкінці 50-х років минулого століття. Всупереч сподіванням винахідників, які вважали, що зручна новинка відразу увійде в повсякденний побут, більшість людей продовжувало віддавати перевагу ароматного напою, приготовленого в турці, так і зберігався новий продукт зовсім недовго. Ситуація кардинально змінилася через два десятиліття, завдяки появі інновації – капсульної системи. Патент був виданий швейцарського інженера Еріку Фавру в далекому 1978 році. Саме ця дата вважається часом зародження капсульного методу розфасовки і швидкого приготування кави, проте знадобилося ще одне десятиліття, щоб прогресивний метод отримав повсюдне поширення. Це стало можливим після появи безвідмовно працюють кавоварок капсульного типу. Знаменною віхою в індустрії капсульного кави став 1998 рік – дата випуску першого капсулах еспресо торгової марки Неспрессо. Найперші продажу нового продукту були здійснені швейцарською компанією Нестле в ході маркетингової компанії, спрямованої на просування як кава в капсулах, так і апаратів, розроблених для його приготування. Завдяки цій акції продукт бренду Nespresso став широко відомий і отримав поширення по всьому світу.

Кава в капсулах: що це за продукт?

Капсульний кави: переваги та недоліки

Кава в капсулах – це напій, приготований з натуральної, смаженої, меленого і спресованого кави, поміщеного в капсули. Приготувати його можна тільки за допомогою спеціалізованих капсульних кавоварок. Капсульна кавоварка обладнана пристроєм, одночасно прокалывающая нижню і верхню частину капсули.

Капсульний кави: переваги та недоліки

Перемішування вмісту капсули здійснюється завдяки проходить крізь неї сильного повітряного потоку. Розкрита нижня частина служить для вступу окропу під сильним (16-19 бар) тиском. Завдяки вскрытому верху готовий кави тоненькою цівкою переливається в кухоль.

В ролі наповнювача капсул найчастіше використовуються суміші, приготовлені з мелених кавових зерен різних сортів. На превеликий жаль, істинного складу цього наповнювача споживач так і не дізнається, оскільки виробники просто не вказують. Єдина інформація, яка міститься на упаковці з продуктом (наприклад, найвідоміших брендів Неспрессо, Дольче Густо або Каффитали), обмежується загальними фразами типу: «вироблено з 100% арабіки», або: «містить збалансований купаж робусти та арабіки». Після цього наводиться цілий набір звучних, але малоинформативных фраз, що описують неповторну методику обжарювання, «дозволяє розкрити чудовий аромат і смак кожного зернятка кави».

Ось приклад анотації, що міститься на упаковці капсульного продукту бренду Caffitaly-кремозо: « Капсули містять купаж зерен високогірної арабіки. Напій з пінкою подарує насолоду. Відмінні прикмети цієї кави – оксамитова пінка і пікантна фруктова кислинка». В найширшому асортименті кава в капсулах є напої з фруктовим, ванільним, шоколадним, карамельним смаком (і навіть зі смаком злаків). Всі ми розуміємо, що кавові зерна самі по собі не володіють ні одним з цих ароматів. Отже, виробники не могли обійтися без використання різноманітних ароматизаторів (швидше за все, ідентичних натуральним), проте інформації про це на упаковках капсулах кави ми не знайдемо. Немає на них дані і щодо додавання цукру.

Фактори, що впливають на якість кави в капсулах

Рівень якості капсульного кави у різних виробників відрізняється кардинально: в першу чергу, він визначається якістю «caffe verde» – закуповуваного сировини, методу обжарювання і подальшої обробки. Враховуючи зрослий інтерес до капсульних кави у російських споживачів, багато великі вітчизняні виробники кави (меленої, розчинної, зернового) розширили свій звичайний асортимент за рахунок цього продукту, віддаючи перевагу системі Nespresso.

Відео: Кавомашини – хороший кави з капсул?

 

Останнім часом з’явилися і дрібні компанії, які зробили ставку на виробництво кави в капсулах. До їх числа відноситься російський виробник swissimo, що спеціалізується на виготовленні кави в капсулах для кавоварок Неспрессо. Частина цих компаній діє за схемою, прийнятою у великих виробників: починаючи від закупівлі зеленої кави, переходячи до його обжарке, розмелу і закінчуючи фасуванням у капсули, проте із-за неякісної обжарювання і використання сировини не найкращих сортів одержуваний продукт часто не відрізняється високою якістю. Ще одна категорія виробників набуває вже обсмажені зерна і займається тільки їх розфасовкою в готові капсули, отримуючи більш якісну продукцію.

Види капсул та упаковка

Капсулу, що містить до 9 г кави, наповнюють деякою кількістю інертного газу. Завдяки незначній хімічної активності він запобігає окисленню кави в капсулі. Повна герметичність упаковки є гарантом тривалого зберігання без втрати харчових властивостей. Складу купажу і пакувальний матеріал впливають на тривалість цього строку: він може складати від 8 місяців до півтора років. Це властивість, що вигідно відрізняє кави в капсулах від перемеленого продукту, упакованого в пачки, в яких він швидко втрачає свій аромат, особливо, якщо пачка вже відкрита. Залежно від використовуваного матеріалу кавові капсули можуть бути алюмінієвими, полімерними та комбінованими.

 • Матеріалом для полімерних капсул служать особливі полімери, абсолютно безпечні для людського організму і природного середовища, тому їх утилізують разом з побутовими відходами. На жаль, використання кращих видів полімерів обходиться виробникам занадто дорого.
 • Алюмінієві капсули, матеріалом для яких є тонка фольга, провокують потрапляння іонів цього металу в людський організм. Це відбувається в результаті високотемпературного впливу на капсульні стінки. Всупереч дослідженням вчених, які довели шкоду, що наноситься іонами алюмінію здоров’ю людини, фольга, тим не менш, продовжує активно використовуватися в якості пакувального матеріалу. Причиною тому – її дешевизна. Деякі виробники заявляють, що їх капсули не допускають проникнення цих іонів в каву завдяки наявності особливого харчового покриття.
 • Для формування капсул комбінованого типу застосовують комбінацію пресованого паперу, полімерів і алюмінієвої фольги. Їх верх, виготовлений з фольги, розкривається в апараті, провокуючи проникнення небезпечних іонів в готовий напій. Стінки капсул цього типу виготовляють з простих полімерів. Утилізації разом з харчовими відходами вони не підлягають.
 • Кава в капсулах – достоїнства і недоліки

  Достоїнства кави в капсулах

  • Капсульний кави не втрачає своїх якостей (його смак і аромат залишаються незмінними), на відміну від зернового або меленого продукту після відкриття упаковки.
  • Приготування кави в машині капсульного типу займає не більше хвилини. Для цього капсулу відправляють у спеціальний відсік апарату, встановлюють кухоль на піддон, вибирають необхідний рецепт і натискають стартову кнопку.
  • Кава в капсулах позбавляє від потреби ретельно відміряти і спресовувати продукт, як того вимагає ріжкова кавоварка. Якість напою, приготованого з капсульного кави, вийде однаковим, незалежно від того, хто його приготував: бариста або новачок, вперше користується кавоваркою.
  • Кавоварка капсульного типу не потребує фільтрах і миття чаші: використану капсулу просто дістають і викидають. Догляд за таким пристроєм відрізняється дивовижною простотою. Він включає нескладні операції додавання води, випорожненню контейнера для капсул, автоматичного промивання апарату і рідкісного миття спеціалізованим розчином.
  • Апарати капсульного типу відрізняються компактністю, економічністю, зручністю і простотою використання. Їх непомітний класичний дизайн прекрасно вписується як у домашній, так і в офісний інтер’єр.
  • Будь-яка капсульна кавоварка має свій ресурс, розрахований на цілком визначене число приготованих порцій. При дотриманні рекомендацій виробника капсульної кавоварки можна користуватися протягом десяти років. Апарати цього типу відрізняються низьким рівнем шуму (на відміну від звичайних кавових машин, перемалывающих кавові зерна перед приготуванням напою). Це – важлива якість для офісу, в якому велика кількість співробітників готує собі каву протягом цілого дня.
  • У капсульних кавоварках є опція приготування чаю. Виробники пропонують величезний асортимент капсул з різними сортами натуральної листового чаю. Щоб аромат чаю і кави не змішувався, перед зміною напою кавоварку слід промити. Для виконання цієї операції, що займає пару хвилин, достатньо натиснути відповідну кнопку.
  • Для розширення смакової лінійки виробники вводять в капсули різні компоненти. Крім стандартного «еспрессо» в наші дні можна купити капсули, які, завдяки вмісту в них добавок, призначені для швидкого приготування «капучино» та інших смачних напоїв. Їх смак оцінять навіть знавці кави. Капсули бренду Кремессо дозволяють приготувати кілька різновидів еспресо, найміцніший рістретто, освіжаючий напій без кофеїну декафинато і ще цілий ряд видів кави (всього 9 смаків).
  • Смакова лінійка виробників Неспрессо налічує вже 16 смаків, міцність яких оцінюється за десятибальною шкалою. У їх числі сім різновидів еспресо (від м’якого до рістретто максимальної міцності), три сорти м’якого кави лунго і три види елітного еспрессо «чистий оріджін» (з колумбійської, південноіндійської і бразильської арабіки).

  Відео: Нове Кави в капсулах

   

  Недоліки

  • Оскільки капсули кавомашини різних торгових марок і виробників несумісні, споживач зобов’язаний використовувати апарати і капсульний кави, виготовлені одним виробником. Капсульний кави марки Неспрессо від компанії Нестле сумісний з апаратами KitchenAid, Крупс і Делонжи, а капсули бренду Нескафе Дольче Густо призначені для кавоварок Крупс. Швейцарський виробник – компанія Делік – випускає капсули Кремессо для власних кавоварок цього ж бренду. Концерн Крафт Фудс виготовляє капсули торгової марки ” Якобс для апаратів Bosch Tassimo.
  • Кава в капсулах значно дорожче зернового. За 100 г цього продукту доведеться сплатити вдвічі дорожче, ніж за упаковку меленої кави. Це – плата за продукт, і за унікальну упаковку, і за зручність приготування напою. Купуючи капсульну кавоварку ви спочатку економите порівняно з автоматичної кавоварки. Але через 1-2 роки експлуатації вся економія «з’їдається», точніше випивається. По суті, дорожнеча і жорстка прив’язка до виробника капсул або чалд — це головні недоліки капсульних або чалдовых кавоварок.
  • Капсульний кава хоч і не є дефіцитом, але не продається на кожному розі і потрібно буде заздалегідь думати про поповнення запасів.

  Про різновиди капсульного кави

  Капсульний кави: переваги та недоліки

  Шанувальникам кави призначені порожні багаторазові капсули, що дають можливість створити напій за власним рецептом. Розмоловши в кавомолці зерна улюбленої кави, поміщають їх в капсулу і, утрамбувавши, закривають алюмінієвою кришечкою. Кавоварка (наприклад, марки Неспрессо) видає готовий напій індивідуального приготування. Розмоловши 200 г кави, можна отримати таку кількість ароматної напівфабрикату, яким можна наповнити сорок капсул, хоча технологія дозволяє розмелювати зерна і для однієї порції напою. Збагатити його смак можна за допомогою добавок: спецій, шоколаду, ванілі, прянощів, кориці, цитрусової цедри.

  Відео: Багаторазові капсули Dolce Gusto і кава Lavazza.

   

  Справжні гурмани, які відносяться до цього процесу як до творчості і звикли орієнтуватися виключно на власний смак і внутрішнє чуття, обирають для себе саме такий варіант приготування кави в капсулах. Порожні капсули можуть порадувати любителів чаю, оскільки в них можна помістити і купаж чайних листочків. Виробники капсульного кави, визнають той факт, що його заварювання є суто індивідуальним процесом, дають споживачам можливість вибрати для себе саме той продукт, який відповідає їхнім смакам і потребам. Багатий асортимент капсульного кави в наші дні дозволяє зробити усвідомлений вибір.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.