Калорійність кави

Для людей, які люблять цей напій, що бадьорить і разом з тим контролюють свою вагу, питання про калорійність кави займає останнє місце. У реальності, самі кавові зерна містять дуже мало калорій. Калорійність натуральної меленої кави складає порядку 2 (дві) кал. на одну чашку, які дають невелику кількість білків і мононенасичених жирів, що містяться в зернах. Крім того, калорійність чорної кави збільшується в залежності від часу настоювання і від кількості води, чим менше води і більше час екстракції, тим більше калорій. Так, в одній чашці кави американо близько 2 кал, то вже в 100 мл чашці кави по-турецьки буде в 6 разів більше, тобто близько 12 кал.

Тому говорячи про калорійність кави, потрібно враховувати ті інгредієнти, які додаються в напій. За смаком кофеїн гіркий, тому для пом’якшення та урізноманітнення смаку більшість кавоманів додає в напій цукор, сироп, мед, молоко, вершки, морозиво, алкоголь… (в залежності від рецепту приготування), які є висококалорійними продуктами. Також потрібно враховувати і кількість вживаного кави. Дійсно, чим більше чашка з напоєм, тим більша кількість інгредієнтів додається.

Тому для людей, які піклуються про свою вагу і дотримуються дієти, слід обмежити кількість інгредієнтів, що додаються в напій. А в ідеалі, самим низькокалорійним напоєм буде рецепт американо без цукру. Адже тут міститься тільки кава і вода.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.