Калорійність чорної кави з цукром і без цукру

Сьогодні кава входить в меню багатьох дієт рахунок своєї здатності прискорювати метаболізм. Калорійність чорної кави з цукром і без цукру відіграє важливу роль у питанні схуднення, тому варто з’ясувати, який вплив робить цей напій на організм. Цікаво, що 5-6 чашок кави протягом дня по своїй калорійності прирівнюють до порції наваристого супу. Як так відбувається?

Калорійність чорної кави з цукром і без цукру

Калорійність чорної кави

Слід почати з кавових зерен. До їх складу входять жири, вуглеводи, білки, мінеральні речовини і ефірні олії. Після обжарювання і помелу вуглеводи і білки трохи змінюються, кількість жирів знижується, тому в результаті енергетична цінність кави, втім, як і харчова, практично дорівнюють нулю. Калорійність 7-9 г меленої кави дорівнює приблизно 2 ккал.

Однак чим довший час контакту води з кавовим порошком і чим менше береться води на порцію кави, тим більше підсумкова калорійність напою. Щоб було зрозуміліше, наведемо порівняння:

  • Калорійність кави американо 250 мл становить 2 ккал;
  • Калорійність подвійного еспрессо становить 4 ккал;
  • Калорійність кави по-турецьки 100 мл становить приблизно 12 ккал.

Кава з добавками

Всі ці дані наведені вище справедливі для кави, яке готуватися без будь-яких добавок. Але як часто ви п’єте каву без цукру, солодощів або легкого бутерброда?

Ось в цьому і весь підступ. При додаванні в чашечку з кавовим напоєм меду, цукру, вершків, молока або топінгу енергетична цінність напою збільшується в рази:

  • Калорійність кави з молоком 100 мл становить 37 ккал;
  • Калорійність 1 порції кави латте становить від 180 до 250 ккал, в залежності від того, який жирності використовували молоко.

Приємна новина для тих, хто стежить за своєю фігурою – калорійність кави з рідкими вершками несильно перевищує калорійність кави з додаванням молока, але при цьому набагато корисніше для організму, так як в вершках містяться цінні жири й вітаміни, необхідні для красивої шкіри. Однак сам молоко всупереч поширеній думці при поєднанні з кавою не приносить великої користі і крім того, виводить цінні антиоксиданти, що містяться в каві.

Кава з цукром

Середня калорійність кави з цукром становить приблизно 50 ккал, якщо на чашку кави класти 2 чайні ложечки. Але ж чим більше чашка, тим більше в неї кладеться цукру, і таким чином калорії множаться. При додаванні ще й 1 ст. л. вершків (33-58 ккал) або 50 г молока вийти досить поживний коктейль. Такий напій добре допомагає відновити сили після серйозних фізичних навантажень в спортзалі, а для тих, хто не звик витрачати багато енергії він стане джерелом нових зайвих сантиметрів і кілограмів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.