Індонезійська кави: які сорти вирощують

Індонезійська кави: які сорти вирощують Найбільш відомі виробники кави – це Бразилія, Колумбія, Гватемала. Але світ тим і прекрасний, що він різноманітний. Чудове острівна держава Індонезія, складається з більш ніж 18 000 великих і малих островів теж вирощує каву. Нехай не в таких кількостях як латиноамериканські країни, але якість і своєрідність індонезійського кави, безсумнівно, заслуговує уваги.

В силу свого географічного положення та наявності гірського ландшафту Індонезія має сприятливі кліматичні умови для культивації кави. Багаті мінералами ґрунту також сприяють повноцінному насичення зерен. Ці факти оцінили голландські колоністи ще в кінці 17 століття. Вони завезли з Індії перші кавові дерева на острів Ява і організували там плантації. Досвід виявився вдалим, і через кілька десятиліть нові кавові плантації з’явилися на островах Калімантан, Сулавесі, Суматра, Балі, Флорес, Тимор, Папуа-Нова Гвінея.

Індустрія процвітала. В Європу кава в мішках вирушав цілими кораблями. На жаль, в кінці XIX століття плантації зазнали масової епідемії кавового грибка. Майже всі дерева загинули. Виробництво кави на всьому аргипелаге прийшло в занепад. І лише до 1947 виробництво кави в Індонезії було повністю відновлено. Саджанці робусти, найбільш стійкі до захворювань, що були завезені з Африки.

В даний час близько 90% виробленого кави в Індонезії – це робуста, а на решту частку припадають сорт арабіка, рідкісний сорт ліберіка і такі гібриди як тіпіка і катимор. Причому робуста в Індонезії досить насичена, має кілька терпкий смак і сильний аромат. Тому багато обсмажувачі кави у світі використовують індонезійську робусту в якості добавки до купажам.

Арабіка вирощується в основному на островах Ява, Суматра і Сулавеси. Збір і обробка кавових зерен проводиться вручну невеликими кооперативами, які мають державні ліцензії. Знаменитий сорт Ява Джампит обробляється сухим способом шляхом просушування на відкритому сонці. Потім знімається шкірка боба, а зерна сортуються. Напій з цього сорту дуже насичений, має приємний земляний присмак і шоколадне післясмак. Сорт Суматра Манделинг багато знавців кави називають одним з найпрекрасніших у світі через його високу насиченість, відсутністю кислинки, неповторного шоколадного смаку, довгого та приємного післясмаку. На острові Сулавесі в обмеженій області вирощують унікальний сорт Торайа. Смак ароматного напою м’який, солодкуватий з домінуванням фруктових ноток. Приємний післясмак зі слабкою кислинкою.
Індонезійська кави: які сорти вирощують
І звичайно треба зазначити, що Індонезія є батьківщиною всесвітньо відомого, самого дорогого і вишуканого кави Лювак. У процесі виробництва цього своєрідного кави беруть участь невеликі тварини з загону виверровых, яких в Індонезії називають люваками. Ці тварини, схожі на тхора, мешкають на кавових плантаціях і з задоволенням поїдають найбільш свіжі кавові боби. Але в процесі травлення, перетравлюється тільки шкірка бобів, а зерна залишаються цілими і піддаються природної ферментації шлунковим соком тварин. Такі зерна ретельно промивають, просушують і лише потім відправляють обжарку. Зерна набувають нові якості, не втрачаючи первинних властивостей. Кава лювак на смак м’який, без кислинки, має тонкий аромат, насичену консистенцію і довгий приємний післясмак. Кавові гурмани з усього світу високо оцінюють гідність кави лювак.
Індонезійська кави: які сорти вирощують
Зараз Індонезія щорічно виробляє близько 600 тисяч тонн кави. Основні імпортери індонезійського кави – США, Японія, Німеччина. Зростає попит в таких країнах як Росія, Китай, Франція, Південна Корея. Незаперечні достоїнства індонезійського кави з поєднанням помірної собівартості дають йому суттєву перевагу, щоб зайняти лідируючі позиції на Російському ринку в найближчому майбутньому.

Компанія Dalatcoffee вже зробила кроки, які дозволяють всім російським кавоманам скуштувати смак чудового екзотичного кава з Індонезії. Для того, щоб смак кави максимально зберігся, товар поставляється в зернах в свежеобжаренном вигляді в фольгизированных пакетах з клапаном. Тонкі цінителі кави знайдуть також кава лювак і його аналоги. Продукція має фірмову дизайнерську упаковку, що добре може представити товар у вигляді подарунка.
Приємних нових відчуттів від процесу вживання кави. Насолоджуйтеся екзотичним смаком!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.