Індонезійська кава і його найкращі представники

Індонезія – це понад 18 000 великих і малих островів. Вирощування кави для цієї країни – одна з найважливіших статей доходу. За обсягами виробництва, понад 400 тисяч тонн кавових зерен в рік, індонезійська продукт поступається Бразилії, Колумбії і В’єтнаму, і посідає четверте місце на світовому ринку.

Індонезійська кава і його найкращі представники

Розвиток кавовій індустрії в країні

Вирощувати каву в Індонезії почали з кінця 17 століття. Заповзятливі голландці, які в ті часи були господарями островів, завезли кавові дерева з Індії на всяк випадок, в якості експерименту, оскільки основною їх метою в той час були різні прянощі. Але коли зібрали перший урожай, стало ясно, що завдяки ідеальним природним умовам, експеримент виявився вдалим, і вже в 1712 році кава, вирощена на острові Ява, був проданий в Амстердамі з величезним успіхом.

Кавові плантації арабіки незабаром розрослися на островах Флорес, Балі, Суматра, Сулавесі. І майже 150 років потім Індонезія займала пальму першості з виробництва цього напою.

Але в кінці 19 століття іржастий грибок — біч кавових плантацій — знищив майже всі посіви, виняток становили лише ті, що росли високо в горах. Експорт кави прийшов в занепад і на довгі роки.

Через деякий час голландці знову пробують вирощувати кавові дерева, на цей раз, віддавши перевагу либерике. Вид менш примхливий і його простіше культивувати. Єдине, на смак він різкий і з гіркотою, але зате з яскравим ароматом. Тому до арабіці додавали ліберіку, і індонезійська кави став ще пахучіше, але трохи втратив свою бархатистість.

Але незабаром чергова епідемія грибка знову звела нанівець всі зусилля, знищивши посадки. Це позбавило Індонезію лідерства у виробництві напою надовго. І лише після здобуття незалежності у 1945 році країна отримала новий імпульс для розвитку економіки. Індонезійці знову почали вирощувати кавові дерева, закупивши вид робуста, оскільки він не схильний до ураження грибком і дає відмінний урожай.

«Аристократи» з Індонезії або кращі сорти

Примітно, що країна є виробником, як самого дешевого кава, так і самого дорогого.

  • Віб (Wib) — в основному використовують як добавку до інших сортів, сам по собі він дуже насичений і терпкий, з яскравим ароматом.
  • Сулавесі Калоси (Sulawesi Kalossie) — особлива стаття експорту. Він вирощується на невеликих фермерських плантаціях, причому його збирають і обробляють вручну. А сама технологія обробки — особливий секрет, що передається з покоління в покоління. Аромат Сулавесі Калоси особливий, незвичайний. Тут присутні прянощі з домішкою горіха, а смак збалансований, солодкуватий і густий з нотками кленового сиропу, помірно міцний.
  • Суматра Манделинг (Sumatra Mandheling)- має абсолютно оригінальну технологію обсмаження, а також спосіб обробки і зберігання. Внаслідок цього, сорт — володар глибокого яскравого смаку, а аромат має вишукано-ніжний, з дивовижними винними нотками, які відчуваються і в послевкусии.
  • Родзинкою індонезійського кави є штучно постарені зерна з маркуванням Old Java, Old Government або Old Brawn. «Зістарювання» здійснюється за спеціальною технологією, за якою стиглі і найкращі ягоди висушують, очищають і відправляють на тривале зберігання при певній температурі і особливої вологості. В результаті напій з них виходить винятковий: густий і насичений з солодкуватим смаком.
  • Але найдивовижніший — Kopi Luwak, про нього треба сказати окремо. Він вважається найкращим і елітним кави в світі. До того ж і самим дорогим. Цей сорт — екзотична пам’ятка Індонезії і В’єтнаму. Тут справа в його виробництві. Кавові ягоди з’їдають маленькі мусанги (малайська пальмова куниця), у результаті, виходять зерна, оброблені ферментами із стравоходу звірка. Після чого вони ретельно відмиваються і обробляються. В результаті напій набуває неповторний шоколадно-оксамитовий аромат і оригінальний рідкісний карамельний смак.

Кава з Індонезії доведеться до вподоби любителям напою густої консистенції з яскравим ароматом і оксамитовим, помірно міцним смаком.

фото: depositphotos.com/LanaSweet

Чи подобається Вам цей сорт?
Проголосуйте!

1 0

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.