Індійський кави

Індійський кави

Індійський кави – самий незвичайний з усіх напоїв. Інтригуюча вишуканість і бадьорить насиченість смаку – ось що пропонує нам. Індія – єдина країна, де кава вирощується тільки в тіні. Зазвичай м’який на смак, майже без кислоти, несе в собі повноцінний смак з екзотичними нотками і витончений аромат

Але не тільки унікальний він на смак. Історія індійської кави також неповторна. Все почалося з одного довгого і нелегкого подорожі майже чотириста років тому. У ті дні легендарний святий Баба Будан привіз сім чарівних бобів з далекого Ємену і посадив їх в горах Чандрагири, що в штаті Карнатака. Саме в цьому містичному і далекому минулому були закладені всі ті відчуття від аромату, смаку, повноти і кислотності, якими ми насолоджуємося з кожною чашкою,

Кажуть, що індуси вкладають своє життя в кожен урожай, який вирощують. Тоді не дивно, чому вже понад півтора століть Індія постійно виробляє і експортує вражаюче різноманіття сортів кава найвищої якості.

Як вирощують індійський кави

Індійський кави

Для захисту від сонця кави в Індії культивують під двоярусними навісами з вічнозелених рослин родини бобових. На кавових плантаціях росте понад 50 різних видів темних дерев. Вони захищають ґрунт від ерозії, збагачують його поживними речовинами, що захищають від сезонних перепадів температур і сприяють заселенню різноманітної флори і фауни.

Кавові рослини теж віддають данину живого світу: поряд з ними росте ваніль, кардамон, паприка, апельсини, банани та інші види овочів, фруктів і трав.

Різноманіття вирощуваних сортів в Індії зобов’язаний, серед інших факторів, різних кліматичних умов у регіонах. На високогір’ях ідеально зростає арабіка , а в теплій місцевості з вологими умовами краще себе почуває робуста.

Індійський кави і його значущі сорти за типом рослин

Индтйская арабіка відрізняється м’яким букетом і збалансованим ароматом, які поєднуються з чітким і солодким смаком. У порівнянні з робустою арабіка несе в собі лише половину її частки кофеїну. Щоб відповідати найвищих світових стандартів, що застосовуються до кави арабіка повинна зростати багатою поживними речовинами грунті. Популярні сорти арабіки: кентс, S. 795, кавері, Sln.9.

Робуста несе подвійну дозу кофеїну в порівнянні з арабікою. У цього виду сильний смак, зерновий аромат і присмак арахісу. Робуста дуже урожайна і починає плодоносити раніше арабіки. І хоч на останню попит на міжнародному ринку більше, високоякісна робуста теж високо цінується завдяки яскравому смаку і чудовою крему, яку вона дає при варінні еспресо. Два найпопулярніших сорти робусти представляють кави S. 274 і CxR.

Кентс (Kents)

Це найбільш ранній сорт арабіки, виведений англійцем з таким же прізвищем у 1920-х роках. Сорт був дуже популярний серед плантаторів до 1940-х років завдяки своїй здатності тривалий час не прогоркать. Сьогодні кентс зустрічається рідко, але до цих пір відомий своєю винятковою якістю кавового настою.

Відео: Кава по-індійськи

S. 795

Поза всяких сумнівів, це найпопулярніша селекція арабіки, виведена в 40-х роках минулого століття. Сорт відрізняється високою врожайністю, великими зернами, найвищою якістю і порівняно хорошою стійкістю до листової іржі. Виведений S. 795 був на основі попереднього сорту високої якості, кентс. S. 795 досі залишається найпопулярнішим сортом серед кавових плантаторів. На смак S. 795 володіє збалансованим настоєм з легкими нотками мокко.

Кавері (Cauvery)

Сорт «кавері», відомий також як «катимор», являє собою результат гібридизації сортів «катурра» і «тиморский гібрид». Катурра – природна мутація відомого сорту «бурбон», від якої кавері успадкував високу врожайність і висока якість. Своєю стійкістю до холодів сорт зобов’язаний тиморскому гібриду.

Sln.9

Sln.9 – скорочення від “selection 9”, що перекладається як “селекція 9”, – похідний сорт від схрещених ефіопської арабіки “тафарикела” і тиморського гібрида. Sln.9 успадкував всі чудові якості кавового настою тафарикелы. Він став кращим серед представників арабіки в 2002 році на фестивалі кави в Індії.

Де вирощують каву

Індійська кава виростає в різних географічних умовах з різним рівнем опадів (від 800 до 4500 мм) і різними висотами над рівнем моря (від 700 до 2000 м). Таке розмаїття привносить ледь вловимі, але такі захоплюючі відтінки смаку індійської кави.

Кавові регіони в Індії можна поділити на три категорії:

  • традиційні: Карнатака, Керала і Таміл Наду;
  • нетрадиційні (порівняно нові): Андхра-Прадеш і Орісса в Східних Гатах;
  • північно-східні регіони: Ассам, Маніпур, Мегхалая, Мізорам, Трипура, Нагаланд і Аруначал-Прадеш.

Сорти індійського кави по регіонах

Грунтуючись на місцевості зростання арабіки і робусти, виділяють 13 видів індійської кави по регіонах.

Регіон

Основні сорти арабіки

Основні сорти робусти

Анамалайс (Таміл Наду)

S. 795, кавері, Sln.9

Долина Араку (Андхра-Прадеш)

S. 795, Sln.4, Sln.5, кавері

Бабабудангирис (Карнатака)

S. 795, Sln.9, кавері

Билигирис (Карнатака/Таміл Наду)

S. 795, Sln.9, кавері

Брахмапутра

S. 795, кавері

Чикмагалур (Карнатака)

S. 795, Sln.5B, Sln.9, кавері

перидения, S. 274, CxR

Курга (Карнатака) – найбільший виробник кави в Індії

S. 795, Sln.6, Sln.9, кавері

S. 274, CxR

Манджарабад (Карнатака)

S. 795, Sln.6, Sln.9, кавері

S. 274, CxR

Нілгірі (Таміл Наду)

S. 795, кентс, кавері

перидения, S. 274, CxR

Палнейс (Таміл Наду)

S. 795, Sln.5B, Sln.9, Sln.10, кавері

Шеверойс (Таміл Наду)

S. 795, кавері, Sln.9

Траванкор (Керала)

S. 274, CxR

Ваянад (Керала)

перидения, S. 274, CxR

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.