Індійський кави його сорту

Кава в Індії стали вирощувати з 17 століття. Саме тоді тут з’явилися перші кавові зерна з Аравійського півострова, які привезли індійські мандрівники. Вважається, що перші дерева арабіки в штаті Карнатака були посаджені з цих зерен.

На Індію припадає 4 % світового виробництва кави, велика частина якої країни експортується. Індійський кави в основному представлений арабськими сортами, які вирощують на більш ніж 130 000 кавових плантаціях. Урожай знімають двічі в рік – в листопаді і лютому. В Індії вирощують кілька сортів арабіки.

Сорти індійського кави

Серед індійської кави особливо виділяється сорт Чері, який збирається ручним способом і обробляється по сухій технології. Але левову частку всього виробленого індійської кави займає сорт арабіки Плантен, оброблюваного по вологій технології. Він вирощується в основному в південних областях країни, має яскраво виражений гіркий смак з м’яким шоколадним ароматом невловимими відтінками кардамону, перцю і гвоздики. Звичайно Плантен змішують з іншими, більш м’якими сортами кави, для пом’якшення гіркоти.

Ще один відомий сорт індійської кави – це Карнатака, вирощуваного в горах однойменного штату. Штат є центром кавовій промисловості Індії, оскільки тут збирається більше половини всього кави країни.

Поряд з Карнтатакой і Плантації можна відзначити сорт Малабарський Мусон, оброблюваний по сухій технології. Після збору врожаю зерна розсипають під навісами на 5 днів. Потім зсипають у мішки, які укладають один на одного пірамідою. Протягом двох місяців вони охолоджуються мусонами, в результаті чого зерна змінюють свій смак і колір. Один раз в тиждень мішки перекладають для рівномірного охолодження. Від цього способу обробки і сталося назва сорту.

Індійський кави його сорту

Інший сорт індійської арабіки, гідний уваги – Майсон, що вирощується на висоті 1500 метрів, що є запорукою якісної кави. Напій, приготований з сорту Майсон, має яскраво виражений смак і спітнілий консистенцію.

Хоча індійський кави має репутацію не найкращої якості, але, тим не менш, країна займає 6 місце серед виробників кави, займаючи місць після Бразилії, Колумбії, В’єтнаму, Індонезії та Ефіопії.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.