Індійський кави: його різновиди та відео огляд

Майже чотири відсотки всього світового кави виробляється в Індії. Вісімдесят відсотків усього виробленого кави в Індії експортується.

Індійський кави: його різновиди та відео огляд

Взагалі Індія – це країна, яка першою за межами Африки, де почали вирощувати кавові дерева. А, вже зараз в цій країні нараховується близько 130 тисяч кавових плантацій. Що стосується сортів, то в основному в Індії вирощують арабські сорти кави, урожай якого збирається два рази на рік – у листопаді і лютому місяці.

Найвищим якістю відрізняється сорт Чері. Він проходить обробку сухим способом, а збирається вручну. Хоча більшу частину всього виробленого кави в Індії займає сорт Плантен, який обробляється вологим способом. Вся індійська арабіка ділиться на Плантації А, Плантен, Плантен Р. В. та інші більш низької якості сорту кави.

Зміст:

  • Плантен А
  • Карнатака
  • Малабарський Мусон
  • Кавері
  • Кент
  • S795
  • Відео огляд

Індійський кави: його різновиди та відео огляд

Плантен А

Плантен А виростає в південних регіонах Індії. Ця кава має гіркий смак, хоча і дуже приємний. Що стосується аромату, то він досить м’який, нагадує шоколад. В деяких випадках можна почути в ароматі цього сорту відтінки індійських спецій, таких як кардамон, гвоздика і перець. Найчастіше Плантен А змішують з м’якими сортами, тоді напій виходить приємний на смак і не такий міцний настій.

Карнатака

Найбільш затребуваним і популярним в Індії сортом арабіки є Карнатака. Ростуть дерева кави в гористій місцевості штату Карнатака. Цей штат вважається найголовнішим у вирощуванні кави в Індії, де збирають близько 60 відсотків усього кави країни. Цей сорт високо цінується, хоча і вирощується на невеликій висоті. Поряд з Карнатакой, хорошими вважаються сорти Мадрас і Курга, які мають легку кислинку в смаку і м’який аромат.
Індійський кави: його різновиди та відео огляд

Малабарський Мусон

Малабарський Мусон – це сорт кави, яких вважається найбільш цікавим і обробляється тільки сухим способом. Муссонский кава має свою історію. На початку XX століття з Індії в Європу кава перевозився вітрильними судами. Це займало багато часу і кавові зерна втрачали свій смак і колір. Замість зеленої кави ставав жовтуватим. Таким чином, кава знаходив солодкуватий смак. Звичайно, перевезення таким способом займала кілька місяцем. Цивілізація не стояла на місці і все змінювалося. Коли з’явилися пароплави, час поставки кави займало набагато менше часу. Тоді довозились вже зелені кавові зерна. Але, смак такого кави був незвичним для європейців і індіанців, так як всі вже звикли до жовтого кави. Тоді був використаний особливий спосіб вологої обробки – «монсунинг».

Кава в Індії почали вирощувати досить давно – ще з XVII століття. Вперше в XVII столітті індійський мандрівник, якого потім канонізували, привіз з Мекки сім кавових зерен, які сховав в складки свого одягу. Саме з цих зерен виросли перші кавові дерева в Індії. Їх посадили на Чандрагирских пагорбах, що знаходяться в штаті Карнатака.

На сьогоднішній день Індія займає шосте місце в світі за произодству кави, після В’єтнаму, Ефіопії, Колумбії, Бразилії та Індонезії. Ця країна, як вже говорилося, є великим експортером. Взагалі, індійський кави вважається не кращої якості, хоча деякі сорти досить високо цінуються в Європі.

На індійських плантаціях розводиться тільки арабіка, хоча вона представлена багатьма різновидами. Ще одним кращим сортом індійської арабіки є Майсон, який також проходить суху обробку зерен. Цей сорт арабіки вирощується на висоті 1500 метрів над рівнем моря і це вже є відмінним показником якості кави. Настій кави Майсон досить густий, а смак яскраво виражений. Хоча головним показником, який цінується у цьому сорті арабіки є його аромат, стійкий, насичений, без сторонніх присмаків.

Вже говорили, що Індія вирощує тільки арабіку, але після того, як на багато дерева напала іржа, все більше плантацій почали переключатися на робусту, так як вона менш вибаглива у вирощуванні і не вимагає особливого догляду і кліматичних умов. Вже сьогодні процентне співвідношення робусти та арабіки становить 50/50%. Основна частина всіх плантацій – це невеликі ділянки приблизно по 10 га. Таким чином, в Індії нараховується близько 123700 господарств, де вирощують каву, на яких працює 3 мільйони чоловік.

Кавері

Основним сортом індійської суміші арабіки і робусти вважається Кавері. Дерева цього мутованої сорти стійкі до листової іржі, а також відрізняються великою продуктивністю.

Кент

Кент – це також мутірованний кави, який стався від одного з найстаріших різновидів кавових Типики. Цей сорт був досить популярний у 1920-1930 роках, так як був стійким до іржі – головною проблемою цього регіону. В наш час Кент залишився тільки в декількох областях, хоча і зараз славиться якістю своїх зерен.
Індійський кави: його різновиди та відео огляд

S795

S795 – це один з головних сортів арабіки, який має великий попит, як в Індії, так і за її межами. Він був виведений індійськими ботаніками в 1940 році. Цей сорт є гібридом Кента і S228. Головними якостями S795 є висока врожайність, великі зерна, висока якість і відносна стійкість до іржі. Якщо заварити S795, то можна відчути легкі нотки мокко.

Як вже говорилося раніше, урожай кави в Індії збирають з листопада по березень. Способи обробки використовуються, як вологі, так і сухі. Якщо для арабіки використовують і перший, і другий спосіб, то робусту обробляють тільки вологим способом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.