Гун Тін або Палацовий пуер – напій імператорів

За всю історію існування пуеру залежно від території розповсюдження, технології виробництва, варіанти пресування та зовнішнього стану сировини з’явилося багато його видів і сортів. Серед різновидів Імператорський чай Гун Тін.

Гун Тін або Палацовий пуер – напій імператорів

Свій шлях він почав відносно недавно, завдяки винаходу нового методу обробки чайного листя по технології шу.

Походження назви

Палацовий Гун Тін – це чорний чай, по сортності стоїть вище, ніж «екстра», тому маркується як «вищий». Його називають ще як імператорський або королівський. В якості сировини виступають тільки листочки і бруньки добірного якості, зібрані з дерев у гірській частині китайської провінції Юньнань. Вони дають в настої чисте гірське аромат з фірмовими нотами чаю шу пуер.

Чому ж «імператорський»? Для цього треба повернутися на кілька століть назад, коли шу ще не існувало.

На початку своєї історії такий чай робили з нирок дикорослих дерев і підносили представникам династії Цин, які були великими шанувальниками. Ще його дарували знатним іноземним представникам, використовуючи як знак особливої прихильності.

З згасанням династії слава пуерів кілька померкла і отримала своє друге народження в 70-х роках 20 століття. У цей час почала розвиватися технологія вологої обробки під назвою «шу», значно впливає на швидкість дозрівання благородного сировини. Новий варіант Гун Тін практично зрівнявся в ціні зі старовинним шен пуерів. А в 90-ті роки став більш доступним і продаватися в розсипному вигляді.

Існує кілька різновидів цього сорту:

  • Булан. Виростає в однойменній місцевості провінції Юньнань. До звичного смаку додається легка фруктова кислинка.
  • Гун Бін. Формується спресованими коржами, має деревно-горіховий аромат з відтінками снігової вогкості і сіна, а також терпкий насичений смак з нотами шоколаду.
  • Пан Чжан. Відрізняється ніжним, оксамитовим ароматом з відтінками сухофруктів.
  • Цінь Хе Ча. Характеризується густим, обволікаючим, терпким смаком, сильним ароматом, продається тільки в розсипному вигляді.

Технологія виробництва

Приготування імператорського пуеру проходить наступні етапи:

  • Збір сировини. З терасових кущів знімають нирки з золотистим пушком і навколишні їх паростки з 2-3 маленькими листками, довжиною до 1 див.
  • Подвяливание на сонці. Для цього листочки розсипають на землі тонким шаром і залишають на кілька годин.
  • Ферментація (технологія «вологого скиртування» або у дуй). Сировина постійно зволожують, перевертають і нагрівають. Це призводить до появи мікроорганізмів, що прискорюють ферментацію листя, зброджують їх, що дає ефект швидкого старіння за короткий термін. Тривалість процесу від 1 до 3 місяців.
  • Висушування і сортування. На цьому етапі сировину позбавляють від зайвої вологи, просівають механічним способом і вручну видаляють листя, які не пройшли бродіння.
  • Пресування. Отриманий матеріал отпаривают і надають йому потрібну форму за допомогою гідравлічних пристосувань. У деяких рецептах також використовується подальша сушка від 3 місяців для позбавлення від сирого землистого присмаку.

Опис чаю

Сухий Гун Тін являє собою дрібні листочки темного відтінку (від кавового до чорного) з характерною тонкої скручуванням і присутністю золотистих нирок.

Смак напою добре виявлений, щільний, густий, з тривалим солодкуватим слідом. Аромат стійкий, горіховий, з деревним відтінком і нотами чорносливу. Колір настою має глибокий червоний, насичений тон, чайне дно лоснящееся, коричневе, без каламуті.

Імператорський чай має цілющий вплив на організм, йому властиві всі корисні властивості пуерів. Він виводить шлаки і токсини, знижує рівень холестерину в крові, оптимізує обмін речовин, знімає втому.

Як правильно заварювати

Заварюють Палацовий Гун Тін в чайничках з ісинської глини або в гайвані, так як вони добре розкривають смак напою. Попередньо ємність прогрівають, наповнивши окропом до верху, а потім виливши його.

Так як чай складається з дрібного листа і нирок, площа дотику з водою стає більше. У зв’язку з цим, настій заварюється швидше і виходить міцніше, ніж у випадку з іншими видами.

Рекомендується використовувати малу кількість сухої сировини та мінімальний час заварювання, щоб не перетримати напій.

Достатньо 3 г на 250 мл рідини. Вода для настою 95-100 градусів. Першу заварку не використовують для пиття, вона потрібна тільки для промивання сухого листа від чайної пилу. Другий протоку настоюють близько 15-20 секунд і розливають по піалах.

Імператорський пуер стійкий, витримує до 5-10 заварювань. З кожним наступним протокою час настоювання збільшують, однак не варто робити це більш 2 хвилин.

Гун Тін має особливу привабливість для цінителів чаю, адже в палацових сортах густота і гладкість хорошого шу пуеру виражені яскравіше. Завдяки особливій обробці «вологого скиртування», він набуває характерний для нього деревно-горіховий аромат. При правильному заварюванні насичений, глибокий, щільний смак і темно-рубіновий колір настою зберігають свою стійкість не одне заварювання.

фото: depositphotos.com/avemario

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.