Гранульований кави: в якому вигляді він продається

Гранульований кави: в якому вигляді він продаєтьсяРозчинна кава дуже популярний у наш час, але вперше він був запропонований для вживання в 1901 році. Це сталося на Всеамериканської виставці в Буффало. А той момент якість кави викликало суперечки, хоча зараз багато хто просто не уявляють свого ранку без чашки розчинного напою.

Для приготування розчинної кави практично не використовується арабіка, так як після обробки вона втрачає свій смак, а також вона не дуже міцна. Але, робуста з Африки, яка має набагато більше кофеїну, підходить для цієї кави як ніщо краще. Кава з робусти виходить більш насиченим. Існують різні технології виробництва розчинної кави, серед них розрізняють: гранульований, порошковий і сублімований.

Зміст:

 • Порошковий кави
 • Сублімована кава
 • Гранульований кави
 • Розчинна кава переваги
 • Приготування гранульованого кави
 • Поради кавоману
 • Відео рецепт

Гранульований кави: в якому вигляді він продається

Порошковий кави

Порошковий кави – це найдешевший спосіб приготування розчинного напою. Перед тим, як готувати таку каву, слід спочатку перемолоти обсмажені кавові зерна, а потім обробити під тиском гарячої струменя води. Отриманий кави фільтрується і розпилюється в камерах. Коли кава буде розпорошуватися, крапельки екстракту скручуються в порошок.

Сублімована кава

Сублімована кава – це кава, приготована методом заморожування. Кавовий екстракт заморожується, а потім у вакуумі при низькій температурі зневоднюють екстракт, залишаючи тільки суху суміш. Після повного зневоднення, залишається тверда маса, яку дроблять на малі нерівні кристали. Ці кристали упаковуються в баночки. Цей спосіб приготування розчинної кави найдорожчий, так як залишає більше корисних речовин, аромат і смак справжньої кави.

Гранульований кави

Гранульований кави практично не відрізняється від порошкової. Різниця тільки в тому, що порошок під тиском пари збивається в грудочки, тоді виходять вже гранули.

Порошковий кави прилипає на ложці, а ось вже гранульований більш розсипчастий, так що у використанні значно зручніше.
Гранульований кави: в якому вигляді він продається

Розчинна кава переваги

Розчинна кава – це напій, який виготовляється з кавових зерен, які спочатку обсмажуються, перемелюються і з допомогою спеціальних технологічних процесів перетворюються у розчинний порошок або гранули. Коли до такого порошку додати воду, навіть не дуже гарячу, виходить напій, дуже схожий на каву. Деякі виробники не тільки використовують процес дегідратації, але і видаляють кофеїн з розчинної кави, отримуючи кави без кофеїну.

Головними перевагами розчинної кави є легкість приготування і великий термін зберігання. Якщо натуральну каву в процесі випаровування масел втрачає свій аромат, то розчинна кава навіть при тривалому зберіганні практично нічим не відрізняється від свіжозготовленої. Хоча розчинна кава має багато недоліків. Одним з таких є більш слабкий аромат справжньої кави, так як в процесі термічної обробки корисні речовини і масла випаровуються. Якщо взяти дорогі марки розчинної кави, то їх виробники борються з проблемою і додають у каву штучні або натуральні кавові масла. Після цього розчинну каву більше нагадує натуральну каву, як за смаком, так і за ароматом.

Що стосується смаку, то у звичайної розчинної кави він сильно відрізняється від натуральної кави, особливого це відчувається у дешевих марки розчинної кави. В розчинній каві кофеїну набагато менше, хоча гіркий екстракт відчувається сильніше. Досить часто для виготовлення розчинної кави використовуються зерна самої низької якості – це поламані зерна, пересмажені і висохлі. Найкращі зерна кави продаються в цілому вигляді. А ті, які для продажу не підходять, перемелюються і переробляють на розчинний напій.
Гранульований кави: в якому вигляді він продається

Приготування гранульованого кави

Процес приготування гранульованого розчинної кави досить простий. Необхідно просто залити його окропом і все. Що стосується поліпшення якості самого напою, то ніяких способів не існує. В процесі виготовлення і обробки розчинної кави всі ароматичні і смакові речовини практично втрачаються, так що зробити розчинну каву більш ароматним і схожим на натуральний не вдасться. Хоча є маленькі хитрощі. Краще всього не заварювати гранульований кави киплячою водою, а дати їй трохи відстоятися. Таким чином, можна зберегти хоч якісь залишки натурального кави, які не зникли після обробки.

Якщо ж розчинний напій хоч якось нагадує натуральну каву, то це тільки завдяки спеціальним речовинам, що були додані в процесі технологічного виробництва.

Якщо ж існують якісь правила, як правильно приготувати і пити еспрессо або інший напій для поліпшення смаку, то гранульований кави не має ніяких правил. Якщо запитати у справжнього кавомана, як правильно пити каву в гранулах, то отримаєте тільки одна відповідь – гранульована розчинна кава краще взагалі не пити.

Кава – це вже особлива культура, яка складалася роками у всьому світі. У нашій країні до кави ще не так ставляться, як в інших країнах, але все ж віддають особливе місце кави у своєму житті. Населення нашої країни віддає перевагу більш простому напою – розчинну каву. Що стосується цього виду напою, то навколо нього досі крутиться багато сварок і забобонів. Деякі вважають його не зовсім кави, так як сировина для виробництва складається з неповноцінних зерен. Гранульована кава виробляється з справжніх кавових зерен, але в основному робусти низької якості.

Поради кавоману

Як вже говорилося раніше, найдешевшим розчинною кавою є порошковий. Перед приготуванням, кавові зерна обсмажуються, дробляться і вилучаються з них розчинні елементи. Потім під великим тиском зерна обробляються. Після сушіння та фільтрації виходить кавовий порошок. Що стосується гранульованого кави, то він готується також як і порошковий, але проходить ще один етап – під високим тиском пари порошок збивається в гранули.

Відрізняється від попередніх видів розчинної кави тільки сублімований. Він вважається найдорожчим способом, так як його виготовлення вимагає додаткових витрат. Спочатку з кавового порошку готується кавовий відвар, який потім заморожується і під високим тиском пари дробиться на маленькі кристали. Таку каву більше нагадує натуральну каву, так як деякі корисні речовини кави зберігаються.

Якщо взяти гранульований або порошковий кави, то він набагато відрізняється від натурального. Під впливом зовнішніх факторів смакові якості такого кави значно змінюються. В сублімованому кави кількість кофеїну практично не змінюється. Тому пити такий напій можна тільки в невеликих дозах, також як і кава. Що стосується порошкового та гранульованого кави, то його можна пити близько 5 чашок в день, так як сублімований краще не перевищувати 2-х чашок.

Розчинний порошковий або гранульований кави має також кілька переваг: невисока вартість і легкість приготування. Влаштовувати кавові церемонії часто немає часу, а от у сучасному ритмі світу пити краще всього розчинну каву.

Чим же ще так приваблює розчинна гранульована кава?

 • Тривалий термін зберігання кави. Якщо натуральна кава в зернах або в порошку зберігається не дуже довго, так як ефірні масла висихають і кава втрачає свій справжній смак і аромат, то розчинна кава зберігає свої смакові якості значно довше.
 • Простота і швидкість приготування. Його не потрібно заварювати або дотримуватися якихось рецептами. Розчинна кава варто лише залити гарячою, або навіть холодною водою, як вам більше подобається. Так, розчинна кава розчиняється навіть у холодній воді.
 • Для приготування розчинної кави немає необхідності купувати кавоварку, кавомолку або турку.
 • Саме завдяки таким важливим позитивним якостям розчинної кави, він завоював таку популярність. Цей напій купують набагато частіше, ніж натуральна кава.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.