Глиняна турка

Глиняна турка є однією з найдавніших посуд для приготування кави і за багато століть вона виправдала своє існування. Турки з вогнетривкої глини досі користуються популярністю у цінителів ароматного напою з-за своїх особливих властивостей, що дозволяють зварити відмінний кави.

Переваги глиняного турки.

Головне достоїнство глиняного турки – це висока пористість матеріалу, з якого вона виготовлена. Глина відмінно пропускає кисень, що насичує їм гарячий кави і підсилює його смак.

Глиняна турка є екологічно чистим посудом, адже глина – самий природний матеріал. Тим більше досвід її експлуатації багатьма поколіннями людей гарантує безпеку глиняного турки для здоров’я.

Глиняна турка з-за низької теплопровідності добре тримає тепло, рівномірно нагрівається, за рахунок чого напій виготовлений повністю розкриває свій смакової і ароматичний букет. Кава виходить міцним, з багатим смаком і ароматом.

Вартість турки з глини відносно невелика, хоча якщо ви захочете джезву з ісинської глини ручної роботи, то за неї доведеться заплатити хорошу суму. Исинская глина добувається в Китаї і має унікальні властивості, облагораживающие кави. Крім того, турки з ісинської глини володіють більшою міцністю, ніж зі звичайної.

Недоліки глиняного турки.

Глиняна турка – виріб крихке і її легко пошкодити, тому поводитися з нею треба обережно. Турка з глини вважається посудом для приготування одного сорту кави, оскільки вона вбирає смак приготавливаемого напою і якщо в одній турці варити різні сорти кави та за різними рецептами, то в результаті вийде мішанина запахів і смаків. Тому, для любителів різноманітних рецептів приготування напою, краще скористатися керамічною або металевою туркою.

Особливості користування глиняного туркою.

Перед першим використанням після покупки, її потрібно добре вимити холодною проточною водою без миючих засобів.

Як було сказано вище, високі абсорбуючі властивості глини не передбачають приготування різних сортів кави, але якщо ви все ж вирішили поміняти сорт, те вам доведеться довго і ретельно мити турку, прогрівати його в гарячій воді не один раз, перш ніж запах попередніх приготувань зникне.

Як варити каву в глиняного турці.

Приготування кави в глиняного турці має деякі нюанси. Турку з глини рекомендується ставити на газову плиту через розсікач вогню, для запобігання її нерівномірного нагріву. Швидкий нагрів глиняного турки загрожує появою мікротріщин.

Глиняна турка

Щоб кава вийшов міцним, немає потреби турку кілька разів нагрівати на вогні, як у випадку з металевими джезвами. Досить зняти кави з плити і дати йому настоятися протягом 5 хвилин, перш ніж розливати по чашках.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.