Гейзерна кавоварка або кавоварка мока.

Гейзерна кавоварка або кавоварка мока відноситься до типу кавоварок, в яких кава готується з допомогою пари під тиском. Назва «гейзерна» вона отримала з-за свого принципу дії, що нагадує викид гарячого пара (гейзера) в мініатюрі.

Найперші гейзерні кавоварки з’явилися ще в 19 столітті. А той дизайн, який вони мають зараз, був розроблений італійцем Альфонсо Біалетті 80 років тому. Гейзерні кавоварки можуть виготовлятися з алюмінію, нержавіючої сталі або кераміки.

Гейзерна кавоварка або кавоварка мока.

Пристрій і принцип роботи гейзерній кавоварки.

Гейзерна кавоварка злегка нагадує пісочний годинник, вона складається з двох судин – нижній і верхній. У нижній посудину наливають воду, а верхній служить для накопичення готового напою. Судини розділені фільтром у вигляді воронки, куди насипається мелену каву. Через весь пристрій вертикально проходить трубка, через яку тиском пари проштовхується гаряча вода.

Гейзерна кавоварка або кавоварка мока.

При нагріванні води в нижньому посудині утворюється пар з надлишковим тиском, він вичавлює киплячу воду наверх. Гаряча вода продавлюється через мелену каву і насичується його речовинами, в результаті чого виходить готовий напій, який виходить через трубку у верхній резервуар. Як тільки вся вода з нижнього судини перейде у верхній, то кава готова.

Як зварити каву в гейзерній кавоварці.

Для приготування кави в гейзерній кавоварці потрібно налити воду в нижній посудину не вище запобіжного клапана.

Насипати мелену каву в воронку-фільтр і прикрутити верхню частину до нижньої. Поставити кавоварку на вогонь або увімкнути її в мережу, якщо вона електрична і дочекатися поки вся вода з нижньої ємності не переміститься в верхню.

Зверніть увагу, що дуже важливо регулярно перевіряти і чистити запобіжний клапан гейзерній кавоварки, т. к. пристрій працює під тиском і закупорений клапан може загрожувати вибуховим руйнуванням кавоварки.

Вибір гейзерній кавоварки.

При виборі гейзерній кавоварки потрібно відразу визначитися з тим обсягом напою, який ви бажаєте готувати за 1 раз. Гейзерна кавоварка готує то кількість кави, на який вона розрахована, і не при повній закладці вона просто не зможе зварити напій. Найчастіше обсяг кавоварки вказується в кількості 40 мл чашок.

Також при виборі гейзерній кавоварки потрібно звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Дешеві алюмінієві пристрої можуть давати специфічний присмак. Кавоварки з нержавіючої сталі важче, але вони допускають миття в посудомийній машині.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.