Фільтри для кави: причини їх популярності

Фільтри для кави: причини їх популярностіФільтри для кави – це фільтри, які затримують гущу, щоб вона не потрапляла в каву. Найчастіше такі фільтри виготовляються з паперу, але бувають і такі, які складаються з фарфору, сталі та пластику.

Вперше фільтр для кави мав форму воронки і зроблений з промокашки, вирваною із зошита свого сина 35-річної домогосподаркою. Цей саморобний фільтр вона вкладала в горщик з отворами. У 1908 році таке винахід отримало патент. Тоді ця жінка, яку звали Меллита, разом зі своїм чоловіком заснували компанію по виробництву такої корисної моделі, як фільтри для кави.

До цього винаходу були відомі інші способи затримування – металеві пристосування і керамічні. Ще були моменти, коли для фільтрації кави використовували полотно.

Що стосується паперових фільтрів, то вони бувають різного кольору і величини. Якщо маленькі, то вони підходять для однієї чашки, а великі можна використовувати для приготування великої кількості кави. Фільтри для кави також використовуються для фільтраційних кавоварок. Споживання кави в усьому світі постійно зростає. Все більше людей використовують для заварювання кави фільтри.

Зміст:

  • Історична довідка
  • Причина популярності кавових фільтрів
  • Приготування кави з фільтром
  • Відео огляд

Фільтри для кави: причини їх популярності

Історична довідка

Вперше фільтр кави справила бельгійська компанія 50 років тому. Це дуже зручно, так як немає необхідності використовувати кавоварку. Кава вже упакований в фільтр, потрібно лише надіти насадку на чашку, в яку будете робити каву, вкласти в насадку фільтр з кави і залити водою. Фільтр влаштований так, що гаряча вода, пройшовши через фільтр, потрапляє в чашку вже у вигляді кавового напою. Такий фільтр дуже зручний в офісі, на роботі, так як не завжди є кавоварка під рукою і постійно немає часу на приготування напою. А, завдяки фільтру з кави потрібно тільки залити гарячою водою і він готовий.

Що стосується популярності, то фільтр кави є найпоширенішим способом заварювання кави в світі. Цей спосіб навіть більш популярний, ніж кава еспрессо, приготований на піску в турці. Більше половини всього кави на планеті заварюється саме таким методом. Особливо такий спосіб користується попитом в Латинській Америці і США. Саме тому фільтр кави часто називають каву американо.

Причина популярності кавових фільтрів

Чому ж фільтр кави такий популярний. Все із-за простоти приготування і приготування відразу у великих обсягах. Фільтр кави затребуваний в готелях, на підприємствах – так, де потрібно напоїти велика кількість людей. Американо часто використовують у Фаст фудах.

Подається фільтр кави в циліндричних горнятках об’ємом 150-200 мілілітрів. Якщо ви ще маєте кавоварку фільтр для кави, то вам приготувати його буде дуже просто. Саме із-за простоти приготування кави американо такий популярний. До складу фільтру входить суміш робусти та арабіки, які мають слабку або середню смаження зерна. Що стосується помелу, то краще всього використовувати середній помел. Якщо купуєте фільтр кави, то варто звернути увагу на упаковку, так як деякі підходять тільки для кавоварок, а інші для заварювання в чашці. Виробники такої кави вказують на упаковці, що такий кави підходить для фільтр-кавоварок – це емблема з намальованою кавоваркою.

Наприклад, фільтри для кави компанії Топ Хауз виробляються у Фінляндії з особливо чистого мікропористої фільтрованого паперу. Така папір не відбілюється перед виготовленням фільтрів. Такі фільтри призначені для будь-яких капсульних кавоварок з конусними фільтрами.
Фільтри для кави: причини їх популярності

Приготування кави з фільтром

Приготування кави в кавоварці з фільтром не займе багато часу. Для початку потрібно залити холодну воду. Якщо використовуються одноразові фільтри, то краще всього вибрати білого кольору, так як жовті виготовлені з целюлози і мають присмак. Якщо ж ваше кавоварці є багаторазовий фільтр, то перед приготуванням кави необхідно його очистити. Якщо тривалий час не чистити фільтр, то сітка засмічується і відчувається неприємний прогірклий присмак, з-за чого кава виходить не такий смачний. Засипати в кавник слід кави грубого помелу у пропорції 10 столових ложок на літр води. Варто звернути увагу на те, скільки води вміщає в себе тримач фільтра. Якщо ж не долити або перелити воду, то кава вийде не настільки ароматний і смачний. Спочатку потужна струмінь зволожить весь кави, він настоїться кілька секунд і почне надходити в ємність пристрою. Тільки слід почекати, щоб весь кави заварився. Розливати каву по чашках потрібно також по-особливому. Перед тим, як наливати кави, чашки потрібно підігріти і висушити. Якщо налити кави в холодну чашку, то він може втратити свій смак і аромат.

Приготовану каву в кавоварці з фільтром може зберігатися теплим протягом трьох годин. Краще випити його за це час або заварювати стільки, скільки можете випити, так як після повторного нагрівання у кави віднімаються всі смакові й ароматичні якості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.