“Еволюція” кави

“Еволюція” кави

Еволюція кавиЯк і чай, кава в Росії з’явився в сімнадцятому столітті. Придворний лікар прописав його цареві Олексію Михайловичу від головного болю в 1665 році. Трохи пізніше Петро I запозичив у Європі серед інших звичаїв кавування і ввів його як обов’язкових напій на асамблеях. У Петербурзі на початку вісімнадцятого століття був відкритий перший російський кавовий будинок «Чотири фрегати». Але серед простого народу він не приживався, лише після війни з Наполеоном росіяни стали пити каву.

В даний час сортів кави і рецептів її приготування існує безліч, деякі вважають за краще варити його в турків, а інші в кавоварках. Якщо ви дивитеся різні елітні кавомашини для майбутньої покупки, то вам варто визначитися, який вид кави буде використовуватися. Ви, можливо, будете здивовані, але кава в зернах має ряд недоліків, які виробники намагаються всіма силами ліквідувати. Перед приготуванням зерна необхідно розмолоти, а це має на увазі під собою шум і кавову пил. Розмелені зерна катастрофічно швидко втрачають свій неповторний смак і аромат. Очищення кавомашини, призначеної для кавового напою із зерен, зовсім не проста, що займає багато часу.

Для меленої кави використовують громіздкі і галасливі кавоварки. Для приготування смачного напою з нього необхідний досить великий досвід. На смак напою значно впливає якість помелу. Виробники всіма силами намагаються зробити його використання споживачем більш зручним, тому і було винайдено кава в чалдах. Це своєрідні таблетки, спресовані з меленого. Серед переваг відзначається легка дозування порцій напою. Фортеця не регулюється, напій буде мати завжди один і той же смак, так і для приготування великих об’ємів такі кавоварки не призначені.

Ще більш зручним варіантом став кави в капсулах, що опинився практично ідеальним. Одна порція герметично упакована в спеціальному контейнері між двома фільтрами. Пластиковий контейнер не впливає на екологічність продукту, так як не контактує з гарячою водою в процесі приготування. Капсули захищають його від світла, повітря і вологи, щоб не втратити йому свої смакові якості і неповторний аромат. Процес приготування напою теж герметичний. Міцність напою регулюється самостійно кількістю води, необхідною на приготування однієї порції. Капсульна кавоварка досить компактна, її практично не потрібно чистити. Приготування кави в капсулах займає невелику кількість часу, що дуже цінно в поспіху вранці. Природно, вибирати спосіб приготування тільки вам, слідуючи власним уподобанням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.