Декальцинація кавомашини

Декальцинація кавомашини є обов’язковою процедурою, оскільки утворення великої кількості накипу здатне зіпсувати апарат. Справа в тому, що будь-яка вода, крім дистильованої, через час утворює тверду скоринку солей, які осідають майже на всіх деталях кавомашини. Цей сольовий осад негативно впливає на роботу пристрою і псує смак приготованого напою. До того ж, накип потрапляє в трубки, з-за чого вони забиваються. Якщо не провести очищення кавоварки вчасно, то дуже скоро кави буде не здатне потрапити у вашу чашку.

Декальцинація кавомашини

Способи очищення кавомашини

Декальцинація і спосіб її проведення залежить від того, як багато накипу встигло зібратися всередині кавомашини, а також від пристрою апарату. Приміром, гейзерні, краплинні і фільтраційні машини можна прочистити звичайною водою з-під крана. Якщо не робити цього після кожного приготування напою, накип не встигне зібратися на деталях і її не буде зовсім.

Якщо накип вже утворилася, вам доведеться придбати спеціальний засіб для чищення. На сьогоднішній день знайти такі засоби для декальцинації кавоварок можна в спеціалізованих магазинах, так і в звичайних супермаркетах. Вони бувають у вигляді рідини і спеціальних таблеток.

Очищення лимонною кислотою

Деякі намагаються очистити кавоварку від накипу за допомогою лимонної кислоти. Для цього береться одна пачка лимонної кислоти і розчиняється в 4 склянки гарячої води, потім туди ж додається ще і 4 склянки холодної. Всю цю суміш заливають у кавоварку, але перед цим не забудьте очистити фільтр. Тепер потрібно включити кавоварку і почекати поки витече половина рідини. Потім апарат залишається на 20 хвилин.

Після закінчення цього часу кавоварку треба знову включити, щоб витекла залишилася суміш. Після цього кофемашину треба обполоснути. Для цього необхідно чотири рази пропустити через неї по 8 склянок води. На цьому очищення за допомогою лимонної кислоти закінчена.

Декальцинація по інструкції

Фахівці все ж рекомендують не проводити експериментів з лимонною кислотою, а просто використовувати спеціально створені для декальцинації кошти і слідувати правилам інструкції.

В цілому проведення декальцинації кавоварки із застосуванням спеціальних засобів відбувається так:

  • У резервуар заливається гаряча вода разом із засобом;
  • Машина кілька разів проганяється, поки не витече вся вода;
  • Заварюються 2-3 порції кави, який виливається, а не випивається.
  • Якщо накипу було дуже багато процедуру повторюють.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Рецепти кави. Способи приготування кави.