Де росте кава. Найбільші країни виробники кави. Елітні сорти кави в зернах.

Географія і сорти кави

«Хороший кави приносить з собою запах лісу, поруч з яким зростає, смак води, якою харчуються його коріння, аромат фруктів, які дозрівають неподалік… Варто пригубити таку каву, і він віднесе Вас до місця свого народження», Тім Касл

Види кавових дерев

Всього в світі існує близько 40 видів кавових дерев, однак, основних усього три: це Арабіка, Робуста і Ліберіка. Всі вони мають різний смак.

Арабіка відрізняється гарною якістю зерна і меншим вмістом кофеїну. Культура дуже примхлива, не терпить морозів. У Арабіці міститься більше ефірних масел, ніж у Робусті, тому вона має більш сильним ароматом.

Робуста більш витривала, добре переносить високі температури, її легше вирощувати. У ній міститься більше кофеїну, ніж в Арабіці. Робуста має більш різким і терпким смаком, в основному застосовується для приготування сумішей для додання міцності кави, рідко в чистому вигляді. Часто використовують для приготування розчинної кави.

Ліберіка відрізняється великим розміром дерев і ягід. Для приготування кави Ліберіку, як правило, не використовують у чистому вигляді з-за її смакових параметрів, але використовують для приготування сумішей. Із зерна Ліберіки виділяють кофеїн для використання в медичних та інших цілях.

 

Де росте кава. Найбільші країни виробники кави. Елітні сорти кави в зернах.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.