Чому вагітним не можна пити каву

Багато майбутні мами, які люблять каву, цікавляться, чому вагітним не можна пити каву і настільки шкідливий цей напій, щоб зовсім відмовитися від нього? Давайте подивимося, що про це говорять фахівці.

Чому вагітним не можна пити каву

Думку норвезьких учених

Скандинавські вчені вивчали вплив кави на розвиток плода у вагітних жінок. Для цього було проведено анкетування майже 60 тисяч здорових жінок на 30-й, 22-й та 17-му тижнях вагітності. В анкеті задавалися питання мають відношення до харчування, в тому числі споживанню чаю, какао, кока-коли, кава і енергетичних напоїв.

Разом з цим за допомогою ультразвукового обстеження робився обмір плоду і на цій підставі визначався його приблизний вага. Результати подальшого порівняльного аналізу даних показали, що споживання кави ніяк не впливає на тривалість вагітності, тобто не викликає передчасні пологи, але дещо знижує вагу дитини при народженні.

Сечогінну дію

Негативним впливом кави вважається також його сечогінну дію. Для вагітних, яким за фізіологічних причин доводиться відвідувати туалет частіше, це не самий приємний побічний ефект чашечки кави. Крім того, воно може стати небезпечним, якщо під час вагітності жінка п’є мало рідини, оскільки при вживанні у великих кількостях кава з молоком організм зневоднюється і при цьому вимиваються необхідні вітаміни і мікроелементи.

Кава діє також і на слизову шлунка. Багато відчувають печію після випитої кави, що не дивно, адже в цьому напої містяться речовини, що подразнюють слизову оболонку травного тракту. Мається на увазі не тільки всім відомий кофеїн, але і N-метилпиридин і і N-алкол-5-гидрокситриптамид, перший входить до складу зернової кави темного забарвлення. Особливо негативний вплив мають всі три перераховані вище речовини разом.

Шкідливий каві без кофеїну під час вагітності?

Насправді в так званому «кави без кофеїну» кофеїн усе-таки є, просто його кількість значне менше. Існує думка, що напої такого типу підвищують ризик розвитку атеросклеротичного недуги. Тому щодо напоїв, які містять кофеїн, рекомендація така ж, як і для кави – не більше 1-2 чашок в день, не міцно завареного. Але в принципі, чим рідше, тим краще.

По можливості на період вагітності краще замінити каву на корисні напої типу морсів, фруктових соків, компотів, з натуральними компонентами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.