Чому не можна пити багато кави

Кава один із улюблених та вживаних напоїв у всьому світі. Однак, їм не рекомендується зловживати, а чому не можна пити багато кави та які наслідки це може принести. Адже багато хто воліє пити цей ароматний напій не тільки вранці, щоб підбадьоритися, але також протягом всього дня і навіть іноді на ніч.

Чому не можна пити багато кави

Кофеїн і серцево-судинна система

Вживання напою у великих кількостях вкрай некорисно для здоров’я. Причиною, чому пити каву в великих кількостях є кофеїн. Справа в тому, що він є сильним природним стимулятором, який і забезпечує підбадьорливий ефект ранкової чашечки кави.

Проте не всім відомо, що кофеїн погано діє на судини і серце. При вживанні цього напою у великих кількостях через деякий час він викликає тахікардію (прискорене серцебиття), біль головних судин. Само собою, чим далі – тим гірше людина буде себе почувати.

Безумовно, інфаркт вживанням цього напою ви не заробите, якщо, звичайно, не станете «закушувати» його цигарками. Але ви цілком реально можете зіткнутися з іншими кардіологічними проблемами.

Кофеїн і залежність

Ще однією причиною, чому шкідливо пити занадто багато кави є наркотичні дію кофеїну. Він насправді викликає залежність, вона, звичайно, не порівняти з кокаїном і героїном, але механізм звикання такий же. Спочатку вам перестануть приносити задоволення маленькі дози кави, а бажаний ефект буде приходити тільки після 3-4 чашки поспіль.

Коли ж людина перестає пити каву в таких кількостях, у нього утворюється щось типу абстинентного синдрому: запаморочення, слабкість, погане самопочуття. Всі ці симптоми вдається зняти тільки величезною дозою кофеїну. Розірвати це замкнене нескінченний коло здатний тільки людина, що володіє сильною волею.

Протипоказання

Надлишок кофеїну крім усього іншого веде до депресії та безсоння. А тим, хто страждає від шлунково-кишкового розладу, кава взагалі протипоказаний в будь-якій кількості. Проблема в тому, що при вживанні кави підвищується кислотність шлункового соку, що в результаті веде до загострення виразки або гастриту. Не потрібно забувати, що каву не рекомендується вагітним жінкам і годуючим матерям. Вважається, що кофеїн може спровокувати передчасні пологи та спричинити негативний вплив на внутрішньоутробний розвиток дитини, особливо на серцево-судинну, кісткову і нервову системи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.