Чистка кавоварки Bosch – інструкція. Як почистити кавоварку Бош

Чистка кавоварки Bosch завжди описана в інструкції до апарату. Однак про те, як почистити кавоварку Бош часто турбуються люди ще до того, як придбати цю побутову техніку, щоб розуміти, які турботи чекають їх у майбутньому. Адже цінителів справді смачної кави з’являється все більше, а так як агрегат коштує недешево важливо дотримувати всі правила експлуатації, щоб уникнути поломки.

Чистка кавоварки Bosch   інструкція. Як почистити кавоварку Бош

Засоби для очищення

Під час приготування кави в кавомашині через мелені зерна пропускається пару під високим тиском. При цьому кипляча вода подається по спеціальному каналу з бойлера. Навіть при використанні відфільтрований або кип’яченої води, з часом утворюється накип. Вона буде накопичуватися в бойлері та може забивати канал для пароподачи.

Періодична чистка апарату послужить відмінною профілактикою утворення накипу. Важливо також очищати капучинатор, якщо він є, від залишків молока, і холдер з резервуаром для порошку меленої кави, і робочу групу від частинок кави.

Для видалення накипу слід застосовувати спеціальні засоби. Як правило виробники кавових машин випускають фірмові засоби від накипу в якості спеціальних таблеток або чистячої рідини. Для очищення кавоварки рекомендується застосовувати тільки оригінальні чистячі засоби, не намагаючись заощадити і почистити кофемашину за допомогою лимонної кислоти або оцту.

Програма очищення

Кофемашина – прилад набагато більш тонкий і складний, ніж наприклад електрочайник, тому підручні кошти йому на користь не підуть. Перед додаванням антинакипіна обов’язково слід витягти з ємності для води фільтр, якщо він присутній у вашій моделі кавоварки Бош. Як правило, кавоварки забезпечені функцією сервісною програмою автоматичного очищення, яку необхідно запустити після додавання миючого засобу. Цикл виконання завдання переривати не можна, як і вимикати кавоварку.

Коли сервісна програма очищення закінчить свою роботу слід приготувати 2-4 чашки кави, але не пити їх. Це необхідно для остаточного видалення миючих засобів з внутрішніх робочих контурів кавомашини.

Для очищення холдера слід витягти ріжок з групи і за допомогою викрутки відкрити його. Коричневий наліт, що утворився на стінках і дні холдера, видаляється жорсткої стороною губки, потім ріжок слід обполоснути під гарячою водою. Застосовувати тут миючі засоби не можна, так як вони можуть погіршити смак і аромат кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.