Чим відрізняється Латте від Капучино. Різниця і відмінність Латте від Капучіно

Найприємніше, що може бути з ранку це чашка капучино, яка м’яко допомагає повернутися в реальність. Але чим відрізняється латте від капучино і точно приготований вами напій це саме капучіно? Давайте розберемося, в чому саме різниця і відмінність латте від капучино. Адже, як відомо кожному кавоману, основними складовими цих напоїв є молоко і кава. Вся різниця в технології приготування, пропорціях і усіляких добавок здатних сформувати радикально інші смакові якості у схожих один одного напоїв.

Чим відрізняється Латте від Капучино. Різниця і відмінність Латте від Капучіно

Відмінності в пропорціях

Перше, про що слід сказати – це дотримання пропорцій. Для приготування капучино характерно співвідношення однієї-двох частин еспресо на одну частину молока. У створенні латте, як правило, використовується одна частина кави на дві-три частини молока.

Різниці в смаку

Само собою, смак прямо пропорційним співвідношенням інгредієнтів. Латте має дуже ніжним смаком, оскільки більшу частину напою становить молоко і повітряна піна. У той же час для капучино властивий більш кавовий смак.

Відмінності в пінці

Ще одним відмітним властивістю цих напоїв вважається піна. Для приготування капучино потрібна щільна густа піна, яка складається із дрібних бульбашок. З цієї піни легко можна викласти великий купол в чашці кави. А для латте характерна легка повітряна пінка, яка дуже схожа на пухнасті хмари.

Розбіжності у подаванні напою

Латте це традиційний ранковий напій жителів Італії, який подається у великій чашці або високому стакані. Звичайно, у всьому іншому світі латте не має часових обмежень для вживання, тому в будь-якій кав’ярні, в будь-який час дня ви можете прийти і насолодитися чудовим смаком напою.

Капучино в свою чергу подають у фарфорових чашках, оскільки в них довше зберігається температура напою. Але практичний досвід будь-якого запеклого кавоманам скаже про те, що неважливо, з якої посуду пити каву, головне це грамотне приготування напою і настрій бариста, яке через напій передається гостя. Якщо все зроблено правильно і з любов’ю, капучіно буде мати витончений смак.

Висновки

Таким чином, можна зробити висновки:

  • Латте є кавовим напоєм або коктейлем, а капучино – це саме каву. Пропорції «молочна піна – молоко — кава» капучіно представлені рівними частками, а в латте на одну частину еспресо припадає одна частина молочної піни і дві частини молока.
  • Спосіб приготування напоїв однаковий.
  • У капучино піна більш щільна і густа порівняно з латте.
  • Латте подають в айріш-келиху, ємністю 240-360 мл,а капучіно подають у розширюються до верху чашках, об’ємом 150-180 мл
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.