Чим відрізняється Еспресо від Американо. Відмінності Еспресо від Американсько

Як вам відомо, існує велика кількість кавових напоїв, але чим відрізняється Еспресо від Американо, якщо і той і інший готуватися без добавок і молока і є чорним міцною кавою? Відмінності Еспресо від Американо в першу чергу в тому, що перший більш міцний, ніж другий.

Чим відрізняється Еспресо від Американо. Відмінності Еспресо від Американсько

Різновиди американо і еспрессо

Сьогодні існує 2 види американо: європеїзований американо, що представляє собою еспресо з додаванням окропу, температура 84-92°С, об’єм 120 мл і собаственно американський кави, який готують в кавоварці, температура 85°С, об’єм 220 мл У першому випадку вміст кофеїну буде значно вище, ніж у стандартної порції еспресо, але його концентрація набагато нижче, ніж у другому випадку.

У свою чергу еспресо є основою будь-якого напою, приготованого з кави латте, капучіно, американо, моккачино та інших. У країнах СНД прийнятий європеїзований варіант каву американо.

Європеїзований американо готується двома способами. Італійський метод приготування полягає в тому, що готовий еспресо розбавляють гарячою водою. При цьому на поверхні напою руйнується плівка. Справа в тому, що у класичного фільтр-кави не буває пінки, а її присутність у американо не обов’язково.

Шведський спосіб приготування американо частіше використовує в країнах СНД, тому що тут прийнято пити американо саме з пінкою. Цей спосіб відрізняється від попереднього тим, що в чашку спочатку наливають окріп, а потім доливають еспресо. Чашка з гарячою водою ставиться прямо під роздавальну групу кавомашини і в неї ж заварюється еспресо. Таким чином, пінка зберігається, вона стає менш стійкою і більш світлою. Вважається, що італійський американо не відрізняється за всіма іншими параметрами від шведського, але деякі знавці стверджують, що американо по-шведськи володіє більш насиченим і м’яким смаком.

Чим ще відрізняється еспресо, американо?

В дійсності головною відмінністю можна назвати кількість води. Це означає, що на одну і ту ж порцію кави припадає різна кількість води – в американо більше, еспресо менше. Ймовірно це пішло ще з давніх часів, коли хтось любив пити невелику кількість кави, щоб збадьоритися, а кого-то кавовий аромат зводив більше і вони воліли коктейлі.

Хоча свою назву американо, напій отримав не просто так. В Південній Америці, в минулі часи каву пили в основному з великою кількістю води, тому європейці цю дозування так і прозвали.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.