Чи можна вагітним пити каву. Можна кава при вагітності

Жінки, які чекають малюка, задаються питанням, чи можна вагітним пити каву? Відповідь на це питання неоднозначна. При вагітності можна і потрібно пити жінкам, з низьким тиском, яким важко вставати вранці і для того, щоб прокинуться, потрібна чашечка ароматного напою.

Чи можна вагітним пити каву. Можна кава при вагітності

Рекомендації

По-перше рекомендується пити каву натщесерце, по-друге, бажано, щоб кава була полегшеним за кофеїну, по-третє, з додаванням молока. Особливо важливо додавання молока, оскільки кава, як і чай, сприяє вимивання з кісток кальцію. Адже в період вагітності жінкам потрібно багато кальцію для росту скелета дитини.

Кальцій поступає в організм разом з їжею, тому в меню вагітної жінки має бути багато сиру, риби, овочів, горіхів, сиру та інших молочних продуктів. Якщо вагітна недоодержує дані продукти, то кальцій з організму матері мігрувати до дитини, що збільшує ризик раннього розвитку остеопорозу.

Думка вчених

Можна кава при вагітності на думку вчених? Вчені вважають, що майбутня мати може випивати без будь-яких негативних наслідків до 3 чашок кави в день. При помірному споживанні кофеїну в період вагітності не може привести до зниження ваги новонароджених та передчасних пологів, згідно думку датських вчених.

Слід, однак, зауважити, що згідно з одними даними невеликі дози кофеїну не шкодили здоров’ю дитини, тоді як згідно з іншим помірне споживання кави, все-таки знижувало вага немовлят на 100-200 р.

На відміну від попередньої групи вчених, які будували свої припущення на опитуванні жінок вже після пологів, датські вчені спостерігали за 1207 вагітними, строго стежачи за їх раціоном. При цьому половина учасниць дослідження отримувала в останні місяці вагітності звичайний розчинну каву, інші вживали каву без кофеїну. У процесі дослідження враховувалися дані про термін настання пологів і середньому вага народжених немовлят.

Результат не показав суттєвих розбіжностей у вазі новонароджених дітей в обох групах, але от кількість немовлят, які народилися раніше покладеного терміну, було трохи більше в тій групі, де жінки вживали каву без кофеїну. Вчений і автор дослідження доктор Боділ Хаммер Бек робить висновок, що вживання до 3 чашок в день звичайної кави абсолютно безпечно для вагітних. Однак при токсикозі і постійному підвищеному тиску від кави все ж краще відмовитися.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.