Чи можна вагітним кави?

Чи можна вагітним пити каву? Таким питанням задаються любительки підбадьорливого напою під час вагітності. Майбутня мати, яка перебуває в «цікавому положенні», намагається максимально знизити ризики для своєї майбутньої дитини, тому для неї в цей період дуже актуальне питання про користь і шкоду тих або інших продуктів, у тому числі і кави.

Кава є натуральним продуктом, без всяких шкідливих добавок. Але, як відомо, міститься в ньому кофеїн володіє властивістю збуджувати нервову систему і підвищувати артеріальний тиск, тому лікарі рекомендують завзятим любителькам кави в період вагітності знизити кількість випитих чашок в день, а в деяких випадках і зовсім відмовитися від вживання цього напою. У будь-якому випадку, майбутній мамі потрібно обов’язково проконсультуватися з спостерігає її лікарем з цього питання. Розглянемо негативні наслідки надмірного вживання кави під час вагітності.

Чи можна вагітним кави: негативні наслідки.

Як вже говорилося, кофеїн підвищує артеріальний тиск, що викликає підвищене навантаження на серцево-судинну систему, а зайві скачки тиску вагітним будуть шкідливими для розвитку плода. Разом з тим, кава в розумних межах можна і навіть потрібно пити тим майбутнім мамам, у кого постійне понижений тиск – гіпотонія.

Вживання кави на ніч може викликати неспокійний сон або навіть безсоння, яка призводить до втоми і розбитості, що теж буде не на користь майбутнього малюка.

Кава має сечогінний ефект і при надмірному його вживанні при вагітності, мало того, що майбутні мами частіше відчувають потребу в малій нужді через тиск збільшеної матки на сечовий міхур, так ще і сечогінну властивість кава прискорює походи в туалет. Все це може призвести до зневоднення або порушення водно-сольового балансу.

Кава володіє неприємною здатністю «вимивати» кальцій з організму. А під час вагітності жінка і так втрачає кальцій для будівництва кісток свого майбутнього дитини.

Кава під час вагітності: рекомендації.

Всі вище перераховані негативні наслідки кави при вагітності виникають, як правило, при надмірному захопленні цим бадьорить напоєм. Якщо пити розумно – у кількості до 3 чашок в день, то хвилюватися з приводу «чи можна вагітним кави?» не варто. Хоча обов’язково потрібно узгодити це питання зі своїм лікарем, який дасть вам рекомендації, враховуючи індивідуальні особливості вашого організму. Деякі нюанси при вживанні кави під час вагітності:

  • При виношуванні дитини краще пити не міцна кава, додатково додавши в нього молоко або вершки для поповнення кальцію.
  • При вагітності не можна пити каву на ніч.
  • При сильному токсикозі потрібно відмовитися від кави.

Резюмуючи сказане, вагітним пити каву можна, але без «фанатизму» та за умови відсутності заборони на її вживання спостерігає лікарем.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.