Чи можна пити каву дітям

Кава дітям було б дуже до речі, оскільки воно покращує пам’ять і стимулює мозкову активність, але чи можна пити каву дітям? Не дивлячись на всі позитивні моменти, побічні ефекти його впливу знецінюють всю користь. Тому до повноліття дітям не рекомендують пити цей напій.

Чи можна пити каву дітям

Чому дітям не можна пити каву

В першу чергу слід сказати про те, що кава прискорює виведення з організму кальцію, який так потрібен зростаючим діткам, особливо це стосується розчинної. Крім того кави впливає на гормональну систему, зокрема на відтворення статевих гормонів. Для дорослих це в деякій мірі корисно, а от у дитини може виникнути гормональний збій, який проявить себе через кілька років.

Кава стимулює центр задоволення. При регулярному вживанні цього напою ви відчуєте підйом і прилив сил. Проте з часом центри задоволення звикають, і вони вже просто потребують збільшення обсягу кави, в іншому випадку виникає депресивний стан і слабкість. Після такої «підготовки кави» діти, виростаючи, шукають все більш сильні стимулятори центрів задоволення, що поступово приводить їх до наркотиків і міцного алкоголю.

Кава і нервова система дитини

Кофеїн, який, як ви знаєте, міститься в каві, робить активний вплив на нервову систему. А при великій концентрації цього мікроелемента в організмі дитини може виникнути підвищена розумова активність, прилив сил і збудливість у перші години після прийому кави.

Надмірне перезбудження для малюка вкрай шкідливо. Дитина може частіше плакати і без причини вередувати. Справа в тому, що кава порушує дитячий сон. До того ж кофеїн може викликати неуважність, млявість і сильну втому – після того, як величезний заряд енергії вичерпає себе.

Такі симптоми часто свідчать про наявність синдрому гіперактивної розсіяності/неуважності (ГР/Р). Виходячи з цього батьки часто поспішають з висновком про те, що у їх дітей ГР/Р і звертаються за медичною допомогою. Якщо ви помітили у дитини ці симптоми, насамперед треба зрозуміти, чи не пов’язано це з надмірним споживанням кофеїну.

Не забувайте також і про те, що діти зазвичай люблять шоколад, в якому також міститься кофеїн. Цей мікроелемент є і в какао і чай. Тому краще почніть пропонувати дитині кефір, молоко, свіжовичавлений сік і йогурт. Ці продукти значно корисніші для здоров’я зростаючого організму дитини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.