Чахе для чайної церемонії: у чому призначення, про формі і кольорі

Чахе – один з інструментів, що використовуються в традиційної чайної церемонії в Китаї поряд з чайником і піалами. Цей дивовижний предмет має давню історію, хоча його зовнішній вигляд і матеріал виконання змінювалися з плином років.

Чахе для чайної церемонії: у чому призначення, про формі і кольорі

Призначення

У перекладі з мови оригіналу чахе означає «чайна коробочка». У неї насипають сухе листя на самому початку чаювання, перед тим як помістити в чайник або гайван.

Призначення коробочки – дати всім, хто бере участь у церемонії оцінити якість і свіжість, зовнішні дані сировини. Кожен гість повинен взяти чахе в руки, попередньо склавши їх човником, піднести до обличчя, розглянути листя, подихати на них, зігріваючи і пробуджуючи, а потім вдихнути аромат, і передати за годинниковою стрілкою іншому учаснику. Дія не квапливий, заспокійливу.

Історія цього інструменту налічує багато століть. Перший такий предмет з глини піднесли в дар імператору. У ємність поміщали сухе листя і передавали в руки правителя, або залишали поруч з вівтарем. Імператор міг оцінити якість заварки, розглянути її на предмет наявності ламаного сировини, пилу, ознайомитися з ароматом.

Надалі цю практику поширили на чайні церемонії в цілому, незалежно від ступеня приналежності беруть участь до знаті.

Коли потрібна «чайна коробочка»

Чахе, так само як і чацзюй, знадобиться, якщо є прагнення перейнятися духом китайської церемонії, тобто не просто заварити смачний напій, але оцінити його в сухому вигляді, налаштуватися на подальшу медитативну процедуру.

Цей предмет може мати класичну форму – довгасту, яйцеподібні, із загнутими вгору краями і виїмкою з одного боку. Також допустимо використовувати будь-які дизайнерські різновиди – листя, черепашки, крила. Матеріалом можуть бути:

  • Глина. Це початковий варіант виготовлення дозволяє повною мірою насолодитися зовнішнім виглядом сировини, познайомитися з заваркою. Однак мінусом є здатність матеріалу вбирати в себе аромати. Частіше використовується в ритуальних церемоніях і з конкретним чаєм. Вважається, що тоді глина не тільки виконує свою роль, але і передає напою свою енергію, і сприяє його глибшому розкриттю.
  • Фарфор. Більш сучасний матеріал. Він майже не вбирає запахи, легкий в очищенні, тому може використовуватися з різними сортами.

Поверхня чайних коробочок може бути класичною білою, а також прикрашену різними геометричними візерунками або традиційними малюнками.

Чахе може бути з різних матеріалів, відрізнятися за зовнішнім виглядом і кольором. Однак з моменту появи призначення атрибута не змінюється – ознайомлення з красою чайного листа і ароматом.

фото: depositphotos.com/jokki

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.