Бразильська кава

Бразилія – найбільший постачальник кави протягом останніх 150 років. Бразилія належить третина всього світового виробництва. Найвідоміший сорт бразильського кави – це бразильський сантос. Навряд чи найближчим часом хтось випередить Бразилію з вирощування кави, оскільки ця країна найбільша в «кавовому поясі». Хоча Бразилія займає лідерство у виробництві кави, її власні кавові фірми не домінують на ринку. Виробництвом кави в країні займаються американські компанії Sara Lee і Kraft Foods.

Історія розвитку кавової промисловості Бразилії

У першій половині 19 століття на кавову промисловість країни працювали 1.5 млн імпортованих рабів. В 1850 році, після скасування рабства, власники кавових плантацій відкрили оренду для усіх бажаючих, в тому числі і для європейських робітників.

З 1880 року кавовий сектор Бразильської економіки відчуває велике піднесення, паралельно розвиваючи транспортну систему країни, і сприяє загальної індустріалізації країни.

Мільйони трудових іммігрантів на південно-сході країни перетворили глухе містечко Сан-Паулу у великий промисловий центр. Місто переживає бурхливий розвиток, і в 1930 роках Сан-Паулу стає миллиоником, перевершуючи Ріо-Де-Жанейро.

Доходи від кавової промисловості були локомотивом Бразильської економіки до Великої Депресії. Навіть у нелегкі часи, податкові надходження за попередні роки змогли не тільки підтримувати економіку, але і забезпечувати розвиток транспортної системи країни та інших видів виробництв.

В 20х роках минулого століття Бразилія фактично тримала монополію на світовому ринку кави. Але з 1950 років поступово збільшувалося виробництво кави в інших країнах, і частка бразильського національного продукту стала знижуватися. Однак ще в 1960-х роках частка бразильської кави на світовому ринку становила 60%.

У 1990рр Бразилія скасувала державне контролювання в кавовій промисловості. Якщо раннє бразильські виробники робили ставку на обсяги, то тепер акцент зроблено на його якість і просування кави в преміальні сегменти ринку.

 

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.