Білий кави

Білий кави – це звичайні зерна кавового дерева, злегка обсмажені на пальмовій олії. Зустрічається ще назву – «ипохский кави», оскільки вважається, що обсмажують кавові зерна таким способом придумали в малайзійському місті Іпох, хоча єменці і ліванці вважають, що білий кави – це їхній винахід. Але, так чи інакше — це слабообжаренные або просто висушені кавові зерна, з яких готують однойменний напій.

Зміст:

  • Малайзійський білий кави
  • Білий єменський кави
  • Ліванський білий кави
  • Білий кава по-американськи
  • Приготування білого кави
  • З цим читають:

до змісту ↑

Малайзійський білий кави

Згідно з легендою, почали обсмажувати каву на маргарині з пальмової олії китайці, які працювали в Малайзії в 19 столітті. Малооплачувана робота примушувала їх вживати недорогі продукти, в тому числі і самий дешевий кави, мав гіркий і неприємний смак. Хтось придумав смажити зелені зерна, додавши трохи пальмової маргарину для пом’якшення смаку. Напій з таких зерен вийшов з несподівано м’яким солодкуватим смаком, з невеликою часткою маслянистого присмаку. Такий рецепт обсмаження та приготування напою прижився і швидко поширився по Південно-Східній Азії, отримавши назву – Білий Кави.

до змісту ↑

Білий єменський кави

Тут кавові зерна часто не обсмажують, а просто сушать на сонці. Після цього їх перемелюють і варять білий кави, додаючи різні прянощі. Для додання густоти напою іноді додають пшеничні зерна. Білий єменський кави ще називають «сирим».

до змісту ↑

Ліванський білий кави

Головна відмінність ліванського білого кави від інших – це відсутність кофеїну. Його готують, додаючи екстракт квіток апельсинового дерева і цукор. Ліванський білий кава називається «ahweh bayda» («яхве байда»), що в перекладі звучить як «чистий» чи «білий».

до змісту ↑

Білий кава по-американськи

Білий кава по-американськи стоїть дещо осібно, т. к. в США так називають напій, приготований з кавових зерен, які обсмажені до злегка золотистого кольору. У цьому випадку ступінь обжарювання знаходиться між слабким і середнім ступенем. Американський білий кави не має виразної гіркоти і володіє легким горіховим присмаком з певною кислинкою.

до змісту ↑

Приготування білого кави

Найбільше поширення отримав саме малайзійський білий кави або по іншому ипохский кави. Сьогодні його готують за класичним рецептом: зерна трохи смажать на маргарині з пальмового масла, розмелюють, варять і подають зі згущеним молоком або вершками. Напій має насичений вершковий смак, схожий на смак відомих цукерок ірисок.

Крім того, виробники випускають білий кави в пакетованому вигляді – так званих 3 в 1. У цьому випадку мелену каву слабкою обжарювання змішується з сухим молоком і цукром і фасується в пакетики. Такий білий кави найбільш популярний серед офісних працівників і домогосподарок.

Білий кави

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.