Бічерін або каву по-турински – рецепт приготування

Серед кавоманів, напевно, знайдеться чимало любителів шоколаду. Можна насолоджуватися улюбленими смаками окремо або вчинити інакше – створити їх гармонійне поєднання в одному напої.

Бічерін (італ. Bicerin), або каву по-турински вперше почали подавати в одному з кафе Турина у другій половині 18 століття. Цей коктейль складається з трьох шарів: гарячий шоколад, чорний кави, збиті вершки.

Бічерін або каву по турински – рецепт приготування

У десерту дві основні відмінності від безлічі подібних напоїв. Перше – обов’язкова наявність всіх трьох інгредієнтів. Друге – шари не повинні змішуватися. Саме тому бічерін так ефектно виглядає при подачі.

Для приготування однієї порції знадобиться:

 • ½ Ч. л. свіжомеленого кави;
 • 50 мл води;
 • 25 мл молока;
 • 25 мл вершків (жирність 20-25%);
 • 50 г темного шоколаду;
 • 50 мл збитих вершків.

Для цього рецепта варто вибрати кавові зерна середньої обжарювання. Слабка не дасть напою потрібної насиченості, а сильно обсмажену каву в поєднанні з іншими інгредієнтами дає досить специфічний смак.

Як готувати:

 1. Зварити еспресо. Кавовий порошок залити холодною водою, нагрівати на невеликому вогні. Як тільки піна почне підніматися, зняти з вогню, не допускаючи кипіння. Почекати пару хвилин, поки гущавина осяде, потім процідити.
 2. Шоколад поламати на шматочки. Залити молоком і вершками. Поставити на вогонь і нагрівати, не перестаючи помішувати. Після того як рідина закипить, зменшити вогонь до мінімуму. Варити протягом хвилини.
 3. Високий прозорий келих на третину заповнити гарячим шоколадом так, щоб стінки залишалися чистими. Якщо не вдалося, протерти їх серветкою.
 4. Далі влити каву. Робити це треба дуже акуратно, щоб рідини не змішалися. Для цього зручно скористатися ножем – вливати еспресо по лезу або по ложці (чайній, барною або довгою).
 5. Зверху викласти збиті вершки. Допускається додавати покупні, але, якщо є можливість, краще приготувати їх самостійно. Чим вище буде жирність вершків, тим краще вони взобьются.

Перед подачею десерт прикрасити шоколадною стружкою.

Це класичний рецепт, використовуючи який можна імпровізувати. Наприклад, спробувати приготувати бічерін з молочним або білим шоколадом.

Ще один варіант – поекспериментувати з співвідношенням головних інгредієнтів, в залежності від того, який смак хочеться відчувати сильніше.

Серед інших рецептів кавово-шоколадних коктейлів бічерін займає особливе місце, завдяки оригінальній подачі, що дозволяє по черзі насолодитися смаками всіх трьох компонентів. Приготувати її не складно, часу піде небагато, а задоволення гарантоване.

А любителям солодких ароматів буде цікавий дует кави з ваніллю.

фото: depositphotos.com/EcoPimStudio

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.