Батьківщина кави

Часто вважають, що батьківщиною кави є Бразилія, але це не так. Насправді, батьківщина каву – Ефіопія. Саме тут вперше почали культивувати відомий сорт арабіку, і досі Ефіопія входить в число країн, що лідирують по виробництву кави.

Перші документальні підтвердження про каву прийшли до нас з 6 століття. Існували на цій території племена кочівників готували спеціальну їжу з товчених кавових зерен і жирів для додання сили в довгих переходах. За однією з легенд, підбадьорливі властивості кавових зерен відкрив ефіопський пастух Калді, помітив, що після поїдання плодів кавового дерева, його кози проявляють небачену спритність.

Свою переможну ходу по світу цей чудовий напій почав з ефіопської провінції Каффа, звідки його почали вивозити арабські купці в Ємен, і вже звідти він став розходитися по всьому світу.

Батьківщина кави

Хоча Ефіопія – історична батьківщина кави, але готувати напій в тому вигляді, до якого ми звикли, почали араби. Обсмаження кави вони прийшли не відразу: спочатку кавові зерна просто замочували у воді на довгий час, після чого пили в такому вигляді. Обсмажувати каву стали для кращого збереження зелених зерен і як виявилося, кава з смаженого зерна набагато смачніше і ароматні.

Сьогодні, в сучасній Ефіопії у виробництві кави зайнято майже четверта частина населення. Обсяг продукції досягає до 250 000 тонн кавового зерна в рік. Причому видобувають каву, як з промислових плантацій, так і з дикорослих. Причому значна частина зібраного зерна припадає на дикі плантації, яких тут дуже багато. Воістину, сама природа призначила бути Ефіопії батьківщиною кави.

Основний вид кави в країні – це арабіка, оброблена сухим методом, при якому плоди кавового дерева 2 тижні сушать на сонці, потім витягують з сушеної оболонки плоду кавове зерно. З нього виробляють відомі сорти кави — Харар і Джимма, мають насичений букет смаку і запаху.

Батьківщина кави

А Бразилія – це друга батьківщина кави. Тут його почали вирощувати переселенці, які не помилилися, вирішивши, що клімат і особливості місцевості сприятливі для вирощування кавового дерева. Бразилію навіть називають кавовій державою, а в честь цієї культури, в Сан-Паулу поставлений пам’ятник у вигляді бронзового кавового дерева.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.