Бариста – хто це? Опис та особливості професії, історія виникнення

Бариста – хто це? Опис та особливості професії, історія виникнення

Бариста  хто це? Опис та особливості професії, історія виникненняБариста – це фахівець з приготування кави, кавовий сомельє. З’явилася ця професія в Італії, адже саме там була винайдена перша кава-машина еспресо. Потрібні люди, які б могли керувати новою технікою і готувати напої на основі еспрессо в відповідності з високими стандартами, встановленими Національним Інститутом Італійського Еспрессо.

Хто це бариста – якості і навички

 • Головна складова будь-якої роботи – це любов до своєї справи. Навряд чи ви знайдете баріста, який би не бачив кави джерела насолоди, не прагнув би порадувати своїх гостей вишуканими смаковими відчуттями, не хотів би здивувати малюнком на молочній піні або оригінальною подачею напою.

 • Справжній бариста знає склад і вміє приготувати від 40 видів кави та кавових напоїв.

 • Професійні якості бариста вимагають знання принципів роботи кавоварок і навичок поводження з кавовими машинами: вміння балансувати помел кавових зерен, тиску в кавомашині, управління температурою води, її кількістю, часом проходження через каву, почуття сили втрамбовування меленої кави при виготовленні кавової «таблетки».

 • Як кавовий сомельє, бариста повинен орієнтуватися в різних сортах кави, знати основні характеристики кавових зерен, вирощених у різних країнах, розуміти як ступінь обжарювання впливає на смак і аромат напою, вміти підібрати “правильний” помел.

 • Професія бариста вимагає творчого підходу. Мистецтво малювання на молочній піні, зване – латте-арт, придумали якраз вони. Щоб прикрасити кави квіткою, сердечком або намалювати Тадж-Махал потрібно майстерність і фантазія.

 • Також важливі для бариста навички обслуговування, знання кавового етикету: як подати той чи інший кавовий напій, в якому посуді, з яким оформленням.

 • А ще бариста – це провідник у світ кави. Для нього важливо бути людиною товариським, життєрадісним, артистичним, трохи психологом, трохи шоуменом. Пік майстерності – це коли глянувши на клієнта, хто він – жінка або чоловік, ранок або вечір, жарко на вулиці або холодно, запропонувати напій, який потрібен йому саме в цю хвилину, в цих обставинах.

 • Так хто ж це – бариста. Ось який портрет у нас вийшов: кавовар, технолог, знавець історії та географії, художник, шоумен, психолог. Він центральна фігура в кав’ярні. Кавових справ майстер. В Європі робота бариста є почесною. До неї зазвичай приходять після 30 за покликом серця і вважають своїм покликанням. Вона приносить непоганий дохід. На Заході працюють бариста в основному чоловіки.

  У Росії в даний час бариста переважно жінки 20-25 років. Бариста в кав’ярнях не тільки готують каву, а також обслуговують гостей десертами, працюють за касою, миють посуд, прибирають. Спецодяг бариста в основному представляє з себе стильний довгий фартух, сорочку і штани кавових тонів. http://www.alba-s.ru/dlya_sferyu_obslujivaniya

  Стати бариста можна пройшовши спеціальні курси або навчитися на робочому місці у більш досвідчених колег. Головне – любов до кави і бажання радувати людей якісним, ароматним, насиченим напоєм.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.