Ароматизований кави – всі секрети запаморочливого напою

Ароматизований кави  всі секрети запаморочливого напоюТільки для дилетанта всі сорти кави на один смак – варто хоч на мить зануритися в це ароматне царство, як чашки заграють різними тонами. Кава може бути ніжним або різким, міцним або м’яким – цей напій багатий і багатоликий, як і всі країни, де його вирощують. Але іноді навіть цього природного різноманіття стає мало. І коли приходить пора розширювати свої горизонти, нам на допомогу приходить ароматизований кави.

Ароматизатори

По природі ароматичної речовини можна виділити:

 • природні ароматизатори – спеції, прянощі;
 • штучні ароматизатори – хімічно виведені речовини.

Прихильники ЗСЖ можуть зараз зневажливо (і прицільно) плюнути в бік штучних ароматизаторів. Однак варто звернути увагу, що в харчовій промисловості використовуються виключно безпечні для людини інгредієнти – повірте, за цим стежать набагато суворіше, ніж здається пересічному споживачеві після перегляду «викривальних» програм по ТБ.

Отже, натуральні інгредієнти: кориця, кардамон, аніс, гвоздика і т. д. Їх додають переважно при варінні кави (додають порційно до помелу). Значно рідше спеції додають до зерна при обжарюванні. У промислових масштабах для ароматизації кави спеції не використовуються – з економічної точки зору продукція хімпрому набагато вигідніше. Однак натуральний купаж цілком можна замовити в спеціалізованому інтернет-магазині кави або у приватних обжарщиков.

Ароматизований кави  всі секрети запаморочливого напою

Способи ароматизації кави

Існує кілька способів надати кави новий відтінок запаху і навіть збагатити смак:

 • Обробка упаковки. У цьому випадку розчин ароматизатора наносять на внутрішню стінку тари, а потім засипають зерна для подальшого зберігання та реалізації. У герметично закритому пакеті зерна поступово просочуються тонким ароматом.
 • Обробка зерна. В даному випадку розчином ароматизатора обробляють зерна перед фасуванням. Крім обраного аромату кави отримує ледь помітні додаткові нотки в послевкусии.
 • Обробка мелених зерен. Помел обробляють безпосередньо в розчині ароматичної речовини або насичують крутим пором від водного розчину ароматизатора.
 • Ароматизований кави  всі секрети запаморочливого напою

  Серед описаних способів можна вибрати кращий смак і аромат готової продукції залежать винятково від майстерності технолога та якості ароматизаторів. Якщо дегустатор і технолог працюють добре – ароматизований кави буде гармонійним і смачним. Якщо ж запах ароматизатора перебиває штучний аромат кави, віддає різкими або сторонніми (невластивими) тонами – значить, в технологічну схему закралася помилка, і кава легше викинути, ніж виправити.

  Підказка: якщо запах ароматизованої кави здається вам занадто сильним – ви можете приміряти на себе роль бариста і раскупажировать кава із звичайною арабікою в пропорціях 1:1 або 1:2. Можливо, в розбавленому варіанті ароматизований кави сподобається вам більше. Ароматизований кави  всі секрети запаморочливого напою

  Популярні аромати

  Якщо ще років 20 тому харчова промисловість обходився своїми силами, то сьогодні їй на допомогу запропоновані всі ресурси російської, європейської та китайської промисловості. Не будемо зараз розкривати всі карти і розповідати, чия продукція (ароматизатори) дешевше, а чия – смачніше (здогадатися нескладно). Ви можете придбати каву в зернах практично з будь-яким ароматом, найпопулярніші з них:

  • натуральна тематика – горіхи, фрукти, цитрусові;
  • солодощі – шоколадні та карамельні ноти;
  • спеції і прянощі – аромати, аналогічні натуральним;
  • складні десерти – аромат «Тірамісу», вершкових десертів тощо;
  • елітний алкоголь – коньяк, ром, лікер (на жаль, безалкогольні).

  Ми не можемо промовчати і про якість самої кави, призначеного для ароматизації. Не хочемо нікого ображати, тому проведемо аналогію. Багато хто пам’ятає радянські вермути. Так от, для їх виробництва брали виключно низькосортні виноматеріали і «гасили» сторонні запахи і смаки травою. З роками багато що змінилося – є мартіні і чінзано, а є і «вермут №7». Так само і з кавою – хтось маскує лежалі зерна смачним запахом, а хтось використовує сортову арабіку – все залежить від конкретного виробника.

  І останній злободенне питання – де купити якісний ароматизований кави. Найпоширеніші аромати можна знайти у великих супермаркетах, але більш широкий асортимент ви знайдете тільки в спеціалізованій точці або інтернет-магазині. Перевага звичайного магазину – можна попросити «понюхати» пробник, зате інтернет магазин кави пропонує ширший вибір, авторську обжарку рідкісні сорти.

  Пробуйте нові смаки і отримуйте нові відчуття від незвичайного кави.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.