Англійські кавові традиції

Англійські кавові традиціїВсім добре відомо про пристрасть жителів “Туманного альбіону” до чаю. Згадаймо кэрролловскую Алісу, чеширського кота і стане абсолютно зрозуміло, що справжній англійський джентльмен і чай невіддільні один від одного.

Але, чомусь, ми мало що можемо сказати про англійських кавові традиції, хоча вони мають таку багату історію, як і чайні.

Кавова історія Англії бере початок в 1635 році, коли в знаменитому університетському містечку Оксфорд стали відкривати маленькі кав’ярні, де за чашкою цього напою любили проводити в дискусіях і суперечках вечора вчений публіка, яка справедливо зазначала, що “вечір проведений у спорах за чашкою кави замінює місяць присвячений читання книг”.

Незабаром запах кавових зерен було чути вже і в ділових районах Сіті, де заповзятливі англійські купці Середземноморської Компанії стали відкривати кафе. Ведучи торгівлю з Оттоманською імперією і довго перебуваючи у турецьких містах вони по достоїнству оцінили аромат і смак цього напою і вирішили поділитися ним зі своїми співвітчизниками. Такі кав’ярні по достоїнству оцінила любляча політичні суперечки та ділові дискусії вимоглива англійська публіка. У них панувала атмосфера рівності, духовної близькості і довірливого спілкування. Сучасники визнавали, що лондонські кав’ярні були “найбільш приємним місцем у місті”, де можна було посидіти на м’яких диванчиках або біля стійки використовуючи барні стільці і дізнатися останні новини, обговорити умови чергової операції або просто провести час зі своїми друзями.

Такі заклади називалися “кав’ярні одного пенні”, так як стільки відвідувачі могли витратити проводячи в них час. Саме кав’ярні надихнули багатьох письменників епохи Реставрації на створення своїх творів. Виходячи з усього вищесказаного можна сміливо стверджувати, що в “до-вікторіанської” Англії, починаючи з середини 17-го століття встановилося домінуюче становище кави.

Все змінилося в 19-му столітті, зі сходженням на англійський престол королеви Вікторії. Складно з достовірною точністю сказати, що ж визначило весь хід англійської історії, але з цього часу саме чай став невід’ємною частиною англійських традицій. Кав’ярні втрачають свій колишній статус і перетворюються в своєрідні закриті клуби за інтересами. Саме тому в даний час ми знаємо безліч чайних англійських брендів і майже нічого не знаємо про кавових.

Незважаючи на все це Великобританія займає одне з лідируючих місць по споживанню кави на душу населення. Як і у всіх інших аспектах, англійська кави відрізняється своїм благородним смаком і приємним післясмаком. І все це обумовлено трьомастами роками англійської кавовій традиції.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.