Алергія на каву, її симптоми і лікування

Чи може бути алергія на каву, і які її симптоми? Так, на каву може з’явитися алергічна реакція через що міститься в ньому хлорогенової кислоти і кофеїну. Найчастіше реакція виникає у людей з порушенням роботи печінки, нирок і шлунково-кишкового тракту, з ослабленою імунною та ендокринною системою. Наступна поширена причина появи алергії на каву – це надмірне її вживання понад усяку міру. Алергія на каву може бути як придбаної, так і вродженою і може з’являтися при вживанні не тільки розчинної кави, але і звареного з мелених зерен.

Симптоми алергії на каву

Яким чином проявляють себе симптоми алергії? При вживанні кави у алергіків можуть виникнути респіраторні та шкірні реакції. Рідше – проблеми з системою травлення у вигляді нудоти і блювоти, діареї, печії.

Респіраторні симптоми алергії

Найпоширенішими алергічними реакціями на каву є респіраторні порушення: чхання, нежить, закладеність в носі. У більш складних випадках може виникнути синдром Квінке, що проявляється в набряку горла, спазмі бронхів і утрудненому диханні. При набряку Квінке потрібна термінова медична допомога.

Шкірні симптоми алергії

При таких симптомах алергії на каву на шкірі з’являються висипання, виникає свербіж і лущення, найчастіше на обличчі в області рота, щік і носа.

Травні симптоми алергії

Якщо після вживання кави постійно виникає відчуття дискомфорту та болю в кишечнику, діарея, нудота і блювання, то наявні всі ознаки алергічної реакції.

Крім перерахованих вище ознак непереносимості можуть бути й інші: сонливість, головний біль, перепади температури, озноб.

Тяжкість алергічної реакції залежить від виду вживаного кави. Як не дивно звучить, але зерновий натуральна кава вважається найбільш сильним алергенним продуктів, порівняно з розчинним. Звичайно, алергія на зернової кави проявляється у вигляді респіраторної та шкірної реакції. Алергія на розчинну каву частіше призводить до харчових розладів, хоча не виключена і шкірна реакція.

Діагностика непереносимості кави і її лікування

Якщо ви звернули увагу, що після вживання кави виникають такі симптоми, то прийміть препарат, що знижує алергічні реакції. І якщо самопочуття швидко покращиться, то є всі підстави вважати, що у вас алергія саме на каву. У цьому випадку потрібно звернутися до профільного лікаря, який поставити однозначний діагноз і призначить лікування, хоча найефективніший метод лікування алергії на каву – це повна відмова від нього, т. к. алергію частіше всього до кінця не усунути.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.