Айріш кава або кава по-ірландськи.

Винахідником айріш кава (Irish Coffee), його ще називають кава по-ірландськи, є ірландець Джо Шерідан. Рецепт кави по-ірландськи виник спонтанно. Так, в 1942 році Джо Шерідан працював в аеропорту Фойнс, розташованому на західному узбережжі Ірландії та обслуговуючому трансатлантичні рейси. Літаки того часу були далекі від комфорту, після приземлення пасажири часто були виснажені болтанкою і холодом. Для того, щоб привести їх до тями, Джо вигадав рецепт кави, в який він додавав трохи віскі і вершків. Кава володів таким «лікувальним» властивістю, що здивовані пасажири цікавилися, що це за кавою. Це кава по-ірландськи – гордо відповів Джо.

Поле другої світової війни аеропорт Фойнс закрили, новим місцем роботи Шерідана став аеропорт Шеннон, де він продовжував приводити до тями втомлених пасажирів своїм ірландським кави.

У 1952 році, кави за рецептом Шерідана спробував американський журналіст Стентон Делаплейн. Журналісту настільки сподобався кава по-ірландськи, що він повідав про нього Джеку Коепплеру, власнику кафе Buena Vista в Сан-Франциско. Джек почав подавати відвідувачам закладу ірландська кава, який швидко завоював популярність не тільки в Сан-Франциско, але і у всій Америці, звідки і був поширений по кафе і барах усього світу.

Айріш кава або кава по ірландськи.

Класичний рецепт кави по-ірландськи. Айріш кава.

Необхідні інгредієнти:

  • ірландський віскі – 40 мл;
  • гарячий чорний кава – 80мл;
  • цукор – 1 ч. л;
  • збиті вершки – 30мл;

Спочатку келих необхідно обполоснути гарячою водою, потім налити віскі, покласти цукор і налити свіжозварений чорний кави. Все ретельно перемішати, після чого акуратно укладаємо зверху вершки. Класичний айріш кава або кава по-ірландськи готовий!

Кава по-ірландськи подають у спеціальному келиху з короткою ніжкою, який так і називається – айріш-келих. Збоку келиха є ручка з матеріалу з високою теплостійкістю. Айріш кава наливають сильно гарячим, така ручка не дає обпектися.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.